Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen halat adtok a babátokna...

Milyen halat adtok a babátoknak és hol szerzitek be?

Figyelt kérdés
8 hónapos a babám, általában itthon főzök neki. Még nem evett halat, most kezdeném. Milyen mennyiséget adjak neki a főzelékbe és milyen gyakran?
2013. jún. 3. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Èn a piaci halasnál ettem szürkeharcsa filét.

Vìzben megfőztem,leöntöttem a vìz nagy részét és botmixerrel pépesìtettem majd jégkockatartóba raktam és lefagyasztottam. Első kostolàsnál csak egy kockányit adtam ahhoz a zöltséghez amit már ismert,szeretett és utána növeltem az adagot 2-3 kockányira. Ahusival ugyan ìgy csináltam. Mikor megfagyott,kiszedtem a jégkockatartóból a pürékockákat/gyümi,husi,hal,zöldség/ bezacskóztam és evéskor kis tàlba 2kocka ebből,3 abból és csak melegìteni kellett.

2013. jún. 4. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gyönyörűséges ***** válasza:
edesvizi halat szoktak adni a babakna, mert azokban nincs annyi karos anyag mint a tengerviziben.en sparban vettem tilapia halfilet, nagyon finom edesvizi hal, mirelit, 450gr 1500 ft kozott van, 3 honapja vettem, még mindig van belole. Pangasius halfilet messze keruld el ha tanacsolhatom. en siman beleteszem a fozelekbe mikor mar 70%-ban kesz, egyutt fonek tovabb es ugy puresiteni vagy torni villaval. a babam nagyon szereti a halat.
2013. jún. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha összehasonlítod egy tenyésztett édesvizi hal és a tengeri hal ízét és a tenyésztési (a tengeri nem tenyésztett) körülményeket akkor inkább a tengeri hal. Nálunk külföldön van friss tengeri hal és nem is kívánok tenyésztett halat enni. A lazacot szeretem/szeretném, de a River Cottage-os hapsi megmutatta a Spektrumon hogy tenyésztik. Rengeteg gyógyszer, rózsaszín festék(!), stb. Az afrikai harcsáról is van doku.film: Darwin rémálma.

Tudom, hogy ha mindent így néznénk, hogy hogy tenyésztik, hogy készül, kb semmit sem ehetnénk, de részemről inkább vadon élő tengeri, mint pocsolyában gyógyszerekkel tenyésztett édesvizi.


A halból lehet hallevest főzni a kicsinek, ugyan úgy, mint ha húslevest főznénk. Mehet bele bármilyen zöldség, rizs és a végén egy olivaolaj. Arra kell vigyázni, hogy a hal gyorsabban megfő, mint a zöldségek.

2013. júl. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!