Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor es hogyan kezdtetek el...

Mikor es hogyan kezdtetek el raszoktatni babatokat a fogmosasra, poharbol ivasra, evoeszkoz hasznalatra?

Figyelt kérdés
2009. aug. 20. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:

fogat 10 honapos kora ota mosunk, akkor volt a fiamnak 6, nemsokára már elvette a fogkefét, azota is maga mossa:)

a tobbit is viszonylat késon kezdtuk. a pohárral probálkoztam fél éves korátol szinte minden honapban, de már 1 éves lett, mire komolyan vett, és akarta is (mondjuk tápszeres volt, így eléggé megszokta a cumit). szépen iszik, ha tartom a poharat, de elengedni még nem merem, mert locsolja vagy lobálja a poharat.

az egyedul evés is most kezdi érdekelni, eddig csak játsztt, hadonászott a kanállal. most van, hogy csak ugy eszik, ha kozben foleg o kanalaz, de még nem profi... 17 honapos.

2009. aug. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

evőeszköz használat:

5,5 hósan kezdtük el a gyümölcsözést, és kb 2 hét múlva már úgy zajlott az etetés, hogy neki is KELLETT egy kanál, amivel "hadonászott". Most 11 hós, és már viszonylag ügyesen használja kanalat (nem kanyarkanál, csak sima babakanál vagy teáskanál, ha nem otthon vagyunk), beleteszi a kajába, kimer vele valamennyit, és annak egy része be is jut a szájába. Persze ami folyósabb, annak a java még az előkén köt ki. De azért szerintem elég ügyesen koordinál, és a szándék is abszolúte megvan az önálló evésre. Szilárdabb darabokat még kézzel csipeget.


pohárból ivás:

Kb 7 hósan kezdtem el tanítgatni, de eléggé elutasító volt a pohárral szemben, ezért pihentettem a témát, és kb 8,5-9 hósan láttunk neki újra, akkor már ímmel-ámmal kezdte elfogadni. De még mindig "faksznis" : vizet és tápszert csak cumisüvegből hajlandó inni, minden de egyebet elfogad pohárból is.


fogmosás:

még egyetlen foga sincs, úgyhogy ez még nem téma nálunk :)

De ha kibújik az első, akkor esténként a fürcsi után át fogom törölni neki gézzel, hadd szokja. Aztán sztem jön a tanulófogkefe + a víz. És ha majd már több foga is lesz és megérti, hogy nem csemege a fogkrém amit enni kéne, + tud majd "öblíteni", akkor nekikezdünk fogkefével+fogkrémmel próbálkozni. De hogy ez mikor lesz? Nem tom, én már az első fogacskának is örülnék :)

2009. aug. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

9 hós. Fogmosás: este fürdés közben. 7 hósan bújt ki az első foga azóta mossuk, sörtés babafogkefével, lenyelhető fogkrémmel. Már tátja a száját, ha meglátja, sőt elveszi és próbálkozik.

Pohár: mivel anyatejes és emellett teljesen elutasított mindennemű cumit és cumisüveget, 6 hós kora óta pohárból iszik. Most szépen, folyamatosan iszik, persze a poharat én tartom.

Kanál: egyenlőre rágni jó, meg szétkenni vele mindent:-)

2009. aug. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

14 hós. Fogmosás:amióta kibújtak a fogak, vettem neki azt a fogkrémet amihez van ujjra húzhatú gumi fogkefe, fürdéskor mosom neki, nagyon szereti.Most vettem rendes fogkefét mert nagyon ráharap az ujjamra.

Pohárból nem tud inni egyedül és evőeszközt sem tudja használni csak malackodik. Itatópohara van vagy cumisüvegből iszik. Ha pohárból itatom elfogadja, de elég vizes lesz a ruhája:)

2009. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!