Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor es hogyan kezdtetek...

Mikor es hogyan kezdtetek rászoktatni a babatokat bilire? A kislanyom 14 hós. Ugye nem kestem el vele?

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért késtél volna el vele? Szerintem még korai.

Vedd elő, nézze meg, beszéljétek meg, mire kell használni. ismerkedjen vele. Nem hajt a tatár.

Az én gyerekeim 3 éves koruk után 1-2 hónappal lettek egyik napról a másikra szobatiszták, éjszakára is. Nem okozott semmiféle problémát, arról nem beszélve, hogy ez az adat nem fog bekerülni a személyijükbe....

2009. aug. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az előttem író anyukának, annak ellenére, hogy nálunk teljesen másként indult.

Mivel a kisfiamnál nagyon korán, kb. 8 hónaposan már pontosan lehetett tudni, hogy mikor intézi a nagydolgát (ilyenkor megállt és nagyon koncentrált, jó pofa volt), ezért egyszer csak elővettem a bilit és mivel az időpont is szinte minding azonos volt, gyorsan lekaptam róla a pelust és ráültettem. Egy-két nap után belepottyantott. Akkor én is meglepődtem és nagyon örültem neki. Szerintem ezt látva utánna már nem volt nehéz megvalósítani. Persze nem azonnal, de jól elvoltunk 1-2 hónapig. Nem erőltettem ne értsd félre, csak így alakult, akkor miért ne? Kb 2 évesen értük azt el, hogy már jelzett amikor pisilnie kellett és jött a jól ismert bili... Erre viszont szinte egyik napról a másikra átállt. Szerencsére nyár volt, így megtehettük, hogy a rövidebb utakra pelus nélkül mentünk, néhány váltó gatyóval.

Hát ennyi. De szerintem Te sem vagy elkésve semmiről sem, szerintem igazából kb 2-3 évesen lesznek erre igazán érettek.

2009. aug. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az en lanyomat kb 8 es fel honaposan kezdtem ratenni bilire.

Epp meztelenul volt amikor rajott a kakalhatnek. Gyorsan szaladtam a terszra a biliert es lam lam belekakalt. Megdicsertem es azota mar itthon mindig oda kakalik, sot meg pisil is bele. Reggel rateszem mindig es akkor is, amikor latom hogy erolkodik. En amugy is ugy vettem eszre hogy ulo pozicioban konnyebben megy neki a kakalas, mint fekve (de szerintem ez termeszetes, akarcsak nekunk felnotteknek). Aztan elmentunk, hogy vegyunk egy neki valo bilit, mert amit orokolt az nagy neki es kenyelmetlen meg. Az uzletben ratettem, hogy nezzem meg melyik a jo bili neki, es mar nyomta is a kakat. Nem kertem tole, de o tudta mar hogy mire valo a bili. Es nem igaz az hogy annyi mintha szekre tenned, amikor bilire teszed. Igenis tudja hogy az nem szek. Nem vonakodott tole 1x sem es nem sirt rajta.

Nem mondom, hogy szobatiszta lesz 1 het alatt. Tudom egy (nehany) fecske nem csinal tavaszt, de egy probat meger az egesz igy szakirodalom nelkul is. Amugy nem az osszes szakirodalom szerint lehet csak 2 eves kor korul leszoktatni a pelenkarol. Soooot. Ha megtalamom belinkelem.


Kivancsi vagyok en is hogy mikorra lesz szobatiszta a lanyom, egyelore termeszetesen 9 honaposan meg nem tud jelezni. De nekunk belefer az idonkbe hogy naponta tobbszor rategyem a bilire.


Amugy, ha latom hogy kezd erolkodni es mondom neki varj hogy hozzam a bilit, akkor semmi problema nelkul megvarja amig rateszem. Szerintem ez mar jo kezdet.


Amugy nem ertem miert kavar ilyen nagy port az anyukak koreben a biliztetes kerdese???!!! Mindenki maga tudja mikor jott el az ideje az o babajanal. Nekunk nincsen vedononk, csak csaladi orvosunk, de nem is volt ra szukseg. Csak osszekutyulja, azt amire egy anya amugy raerezne.

2009. aug. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én másképp közelítettem meg a dolgot, eddig kétszer bevált. Megvártam, míg valóban megérik rá a gyerek, mondja, igényli, eszemben sem volt bilit tenni alá végszóra. Addig számomra ez idomítás, nem önálló szobatisztaság. Depláne azért nem, mert másfél-két éves kor körül még van olyan időszak, amikor elvonul és figyelő tekintetedtől távol, elbújva a szoba sarkában végzi a dolgát. Na, akkor biztos nem raksz alá bilit...

És ezt nem a szakirodalom miatt tettem. 3 évesen SEM voltunk elkésve vele. Ez volt az a kor, amikor a tündérkés bugyik is motivációval bírtak. Igaz, én úgy gondoltam, az ovi is ráér 3,5 évesen - legfeljebb valóban csak 3 évig jár oviba, nem 4 évig - ezért aztán nem hajtott a tatár a szobatisztasággal. Tehát három éves kor után történt, a gyerek akaratából, nagyjából egy-két hét alatt zajlott le minden esetben, egy hónapon belül pedig már éjjelre sem kellett pelus. A két gyereknél összesen tán 3 db "baleset" volt, se kizárólag bepisilés (az első napokban történt, későn értünk már fel a lifttel) Egyszerűbb volt, mint a gyereket is, magamat is frusztrálni akár egy-két éven át a "balesetek" miatt.

Persze az is igaz, hogy nagy volt addig a pelusfogyasztásunk százon, mert lassan 5 éve folyamatosan két gyereket pelenkázunk egyszerre (6,5; 5; 2,5 és 1 évesek). De nem bánjuk, így döntöttünk, működik. Az ismerettségi körben "korán" szobatisztuló babák pedig még később is színesítették balesetekkel a hétköznapokat, jóval azután is, hogy a mi későn szobatisztulóink már rövid ideig használatban lévő bilin is túljutottak és WC-szűkítőt használtak.

Szóval, ez is egy tapasztalat.

2009. aug. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!