Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Egy éves kisfiam mindent...

Egy éves kisfiam mindent kiborít a tányérból és mindent ledobál. Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 18:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Tűrni...
2013. jún. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
De mikor várható valamilyen pozitív változás?
2013. jún. 19. 18:14
 3/23 anonim ***** válasza:
Fiam majdnem 11 hós, ugyanezt csinálja. Elmondom, hogy nem szabad, de persze nagyon nem érdekli. Ilyenkor párszor ledobja a játékot, én egyszer vagy kétszer visszaadom, utána mondom neki, ha még egyszer ledobja, nem kapja meg. Utána nem adom vissza. Majd megérti miért van ez. A tányért próbálom tőle távol tenni, a kezébe adni kis kanalat, ha nagyon durvul, akkor már nem éhes, akkor egyszerűen bejövünk a konyhából.
2013. jún. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem bántásból de mi az h tűrni???? Azért ne a gyerek tartsa már sakkban az egész családot. Komolyan nem tudtok nevelni? Igenis meg lehet érte büntetni. Mindenki a saját gyerekét ismeri a legjobban h mi az ami igazán hat rá. Ha ezeket a dolgokat hagyjátok pár év múlva mi lesz????

Nyugodtan húzzatok le de akkor is ez az igazság!

2013. jún. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nevelni? Ha ez direkt rosszalkodás lenne, akkor kellene büntetni, de látom hogy másnál is ez van, tehát hozzátartozik akkor a fejlődéshez. Ezt akkor pedig nem büntetni kell, hanem tényleg tűrni.

Biztos lesz jobb is. Én nem láttam még 18 évest, aki ugyanígy ledobta volna a földre az ebédjét.

2013. jún. 19. 19:50
 6/23 anonim ***** válasza:
Nekem elég hamar meg érti ha nemet mondok valamire. Viszont valamiért szívesebben eszik a tálcárol mint a tányérbol. Ő nem ledobja hanem csak ki önti a kaját (persze nem a folyékony kaját, azt én adom neki kistálbol de azt nem is akarja ki önteni max kavargatni akarja) tálcára én meg hagyom.majd megtanulja később. 1 éves
2013. jún. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%

Egy éves gyereket még nem lehet ilyen szinten nevelni.

Az enyém is kiborította, de most már a tálcára teszem neki az ételét tányér nélkül. Amit meg kanalazni kell, azt én kanalazom, vagy addig kanalaz ő, amíg látom, hogy leköti, aztán ha elkezd unatkozni, meg malackodni, akkor elveszem előle és etetem tovább.

Az enyém már másfél éves, le már nem dobálja a kaját, azt már kinőtte, pedig soha nem büntettem meg érte.

2013. jún. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
29%

4-esnek bizony igaza van!!

Még hogy nem lehet nevelni egy 1 éves gyereket??Miért ki mondja meg mikortól lehet nevelni??Akkor kell elkezdeni nevelni mikor okot ad rá!

Nyilván egy 18 éves nem fogja poénból ledobálni az ételt,de csinál mást hidd el, ha az anyuka mindig csak tűr,mondván, hogy "ez a korral,fejlődéssel jár".

Ez pont olyan,hogy sokan a hisztit sem kezelik,mert az is korral jár!De azt sem növi ki egy gyerek sem,csak csillapodik aztán "átalakulva" visszatér.


De a kérdésre válaszolva...Én 1 évesem mikor elkezdte ezt,többször rászóltam,határozottan is!Mikor láttam,hogy nem használ(pedig már értette mit akarok,abból ahogy mondtam)egy jelzés értékűt rácsaptam a kezére.Nem fájt neki,pont ekkorát kapott akkor is,mikor a konnektort elkezdte piszkálni...na de azt is hagyni kéne?Mondván,hogy korral jár a kíváncsiság????

A lényeg, hogy onnantól nem dobálta, most 2,5 éves,okos értelmes,azóta egyszer sem dobálta az ételt,vagy a tányérját!És nem "szétvertem" akkor, csak rálegyintettem a kezére,hogy tudja,hogy ez nem pálya!

És mielőtt megítéltek,szerintem igenis fontos, hogy megtanulja minél előbb a gyerek,hogy az étel nem játék!!!

2013. jún. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%
Az én 1 éves fiam is dobál le mindent, kivéve az ételt, azt annál jobban félti :-). Ledobja a dolgokat és közli mellé, hogy "hoppá" A dobálásért miért is kellene megbüntetni, meg rácsapni a kezére? Ezt minden gyerek csinálja, aztán kinövi. Van, amiért büntetni kell, van amiért nem. A nevelés abból áll, hogy az ember ezeket meg tudja különböztetni. Jó, hogy már egy 1 évesnek nem kell vigyázzban állnia otthon.
2013. jún. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

Csak nem tudom minek kérdeztek ha ti csak tűrtök??? :D Akkor tűrjetek. Akkor is ha majd a késsel szalad és azt mondja HOPPÁ! Vagy mikor az óvodába verekszik, lóg az iskolából stb mert ez a kor velejárója. Egy gyereket meg kell tanítani helyesen viselkedni. Meg kell neki tanulnia h nem dobálunk. Érdekes vannak gyerekek akik nem csinálják. Már manapság ez kivetnivaló? Anyukák nagyon be tudjátok csukni a szemeteket és ráfogni h ez a korral jár! Ha eszetek ágába sincs megnevelni, megtanítani nekik akkor mit panaszkodtok h jajj dobál. Tűrjed!! De ne panaszkodj!

Ne mond nekem h 1 évesnek nem lehet megtanítani azt h ne csinálja. Ha majd vendéged lesz és mondjuk későbbiekben fejen dobja vmelyik játékával majd akkor is ennyit mondasz h bocs ebben a korban van. Nem a gyereknek magyarázod el h nem szabad. Vagy esetleg bünteted meg ha nem ért a szóból. Vagy nagyon álszentek vagytok vagy tényleg ennyire naivak.

2013. jún. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!