Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kicsit szorulásos lett a...

Kicsit szorulásos lett a babám a hozzátáplálás során. Megoldás?

Figyelt kérdés

6 hónapos lesz,főként anyatejes,de a gyümölcsök azok mennek,meg néha kapott tejpépet,meg pici krumpli ilyesmi..és kap babavizet,meg néha kicsi édeskömény teát. nem hasfájós,egészséges kisfiú.

de kicsit szorulásos lett pár napja,nem kemény,,

de erőlködik.

gondolom az új ételektől.

most így néz ki a menüje,semmi extra:

reggel szopi

tízórai gyümölcs,(néha reszelek bele háztartási kekszet)

délben szopi

uzsonnára ha marad a gyümölcsből(mert üveges gyümit adtam neki eddig,és ezt kétszerre eszi meg,bár volt hogy itthon reszeltem almát neki)

este is szopi.


volt,hogy délelőtt kapott gyümölcsöt,délutáni szopi helyett meg tejpépet.,és lehet sok volt a kettő egy napra?


akkor hogy csináljam?

a déli szopi helyett szeretnék adni neki most már bébiételt,vagy amit én készítek itthon (krumpli,répa stb..)de akkor a délelőtti gyümölcs nem kéne?

azt mondják a gyümölcs nem helyettesíti a fő ételt,az csak egy desszert úgymond.


bocsi ,hosszú lett,de ti hogy csináljátok?



2013. máj. 8. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Reggel szopi, délelőtt gyümölcs, délben főzelék( zöldség) uzsonna tejpép, vacsi szopi.

Az alma kicsit fog, tegyél hozzà barackot!

A burgonya répa is fog, inkább cukkini répa, cukkini burgonya, az lazább...

Adhatsz neki inni üveges barackot, a barack széklet lazító!!!

Felhígítod vízzel, akkor kétszer annyi van belőle!

Teát nem adnám, az bekavarhatja a kakilást!!!

De most már nem olyan lesz a kaka mint az anyatejes, szilárdabb lesz, hisz nem csak folyadékon él!!!

2013. máj. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi,ez jó példa.és a te babád mennyi idős?
2013. máj. 8. 19:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is ugyanígy csinálom,mint az első. De van,hogy a délutáni uzsonna tejpép helyett gyümölcs. A reggeli és esti anyatej maradjon 1 éves koráig.A többit nyugodtan kiválthatod az első válaszoló válasza alapján.

Én 4 hósan kezdtem a hozzátáplálást. Reszelt almával és keksszel.Viszont az nagyon megfogta a kakiját. 3 naponta 1szer kakilt, előtte az anyatejtől naponta 3szor. Úgyhogy reszelt alma helyett átálltam az üvegesekre. Attól szépen visszaállt a napi 3 kaki, viszont már kemény formájában.Fura volt megszokni,hogy már olyat kakil mint mi, de így van ez rendjén. Azóta már gyakran nem folyósra, hanem pépesre csinálom neki a kaját is, hagy szokja.Idő kérdése minden.

Amúgy eleinte én 2naponta kúpoztam, de rájöttem nem kellett volna. Ha lesz második gyerekem pár dolgot másként fogok csinálni.

2013. máj. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Semmi baj,nyugi!:) még meg kell szoknia,hogy nem csak zutty,jön a kaki,már nem csak szopizik,ezért változik a széklet. Ezt is meg kell tanulniuk,mint minden mást. Az én fiam is sokszor nyögött,erőlködött,édes volt,ahogy nyomott :D néha pár kanálka rostos,100 %-os baracklevet adtam neki,hogy lazítsa a székletét. Mostanra (3 hónapja eszik mást) nagyon jól belejött,semmi jele,hogy tele a pelus,egyszer csak megcsapja az orromat... :D
2013. máj. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
akkor veszek neki rostos őszibarackot én is !
2013. máj. 8. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!