Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akik 4 hónaposan elkezdték a...

Akik 4 hónaposan elkezdték a hozzátáplálást,5 hónaposan hogy néz ki egy napi étrendetek?

Figyelt kérdés
Kisfiam eddig almát-barackot kapott kora délután, este pedig tejpépet. a védőnőm ma azt mondta, hogy lehet most már neki adni főzeléket és új gyümölcsöket, zöldségeket (répát, krumplit, meggyet, sütőtököt...). nem sok, ha délelőttre is beteszek egy plusz evést? Nálatok milyen egy napi étrend? mit mivel kevertetek össze?

2013. aug. 2. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk ên üvegessel kezdtem, de napirendünk

6:00 szopi

9:00 gyümolcs

11:00 szopi

14:00 fozelèk

16:00szopi

18:00 gyumolcs

22:00szopi alvàshoz

2013. aug. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bocs vèletlen elküldtem.. szoval szerintem vàlts ki egy del korüli szopit...
2013. aug. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem szeretném még, hogy kevesebbet szopizzon, mert a folyadékra szüksége van. nem túl kicsi még ehhez?
2013. aug. 2. 13:48
 4/7 A kérdező kommentje:
Kisfiam 2,5-3 óránként még szopizik. Van, hogy rögtön a gyümölcs evés után, mert igényli.
2013. aug. 2. 13:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 3x van tápszer,közben főzeléket,gyümölcsöt vagy tejpépet kap meg teát.
2013. aug. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja,kisfiam 6hónapos.
2013. aug. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zsófianyu ***** válasza:

Én is 4 hónaposan keztem a hozzátáplálást, de mellette szoptattam. A délutánit váltottam ki először gabonapéppel majd tejpéppel felváltva, mert estére már kevesebb tej jutott. Kerek 5 hós volt, amikor a tízórait kezdtük, ez mindig gyümölcs és 6 hósan a főzelékek jöttek ebédre. Már nem szoptatok, de reggel-este tápi van és éjjel is, ha kell neki.

Gyümölcsök, amikot már ettünk: alma, banán, őszibarack, meggy, sütőtök (ezt én gyüminek sorolom, mert édeskés). Keverni mindent lehet almával ugye és a meggy-banán nagy kedvenc nálunk. 5 hós kora óta rendszeresen kap háztartási kekszet is a gyümibe.

Zöldségek, krumpli alappal: répa, karalábe, karfiol, spenót, tök, cukkíni, paradicsom, zöldborsó, zöldbab. Ezek közül igazából csak azt keverem, amit ahúslevesből veszek ki neki: krumpli-répa-karalábé.

Csirkehusit, minden főzelékbe és májat heti egyszer 7 hós kora óta kap.

Most vagyunk 7,5 hósak. Darabos dolgokat majd 8 hó környékén, joghurtot 9 hósan szeretnék majd adni neki.

Ha kihagytam valamit, kérdezz nyugodtan.

2013. aug. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!