Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szerintetek mennyire helyes,...

Szerintetek mennyire helyes, ha egy kisgyerek nem kéri a levest, akkor nem ehet semmit, de semmit?

Figyelt kérdés

2013. aug. 31. 20:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Azzal semmi gond, de ebben az esetben sajnos nem csak errõl van szó.
2013. aug. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mi azzala baj, ha nem eszik meg a levest, csak a 2.-at? Ráadásul 2 évesről van szó. Óvodában már nem így fog menni (hála Istennek ebben az esetben).


Az akkor is megeszed nem vezet jóra.Felnőttel is előfordul, hogy nem kéri, nem szereti, vagy nem éhes. Akkor mi van? Emlékszem, 10 körül voltam, ismerősöménél tökfőzelék volt, és meg kellett ennem. A könnyeim potyogtak bele, de ennem kellett. Mai fejjel a nő fejébe húznám.... Ez nagyon megmaradt bennem.

2013. szept. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
48%

Sok leveskébe sárgarépa kell.

Úgy sikerült megszerettetni hogy a répától úgy fog fütyülni

mint a rigó sőt!Kacagta így van azóta is.

Dr.nő javaslatára ha nem akar enni akkor állítsam fel.Mehetsz de később nincs enni való.

A gyermekem 4évesen ott hagyta a hamit elindult játszani,vissza fordult inkább éhes vagyok.

Nem volt erőltetve ez sem.-de bejött annyi ételt szedek ki neki amit tudom hogy elég neki,ritka ha kér még de a makarónit,mákos tésztát kér még hála ezt is elértük:Jó ok ráérsz itt ülni sötétedésig,ki hűl az étel az sem gond de ha megeszed akkor van meglepi.Ez is bejött de várja a meglepit pl.:Túrórudi,alma,pici csoki.

Most 7éves elsős még néha van egy kis akadékoskodás.

Bevetem:Ok szia ha megetted szóljál addig ráérsz itt ülni az asztalnál addig én nézem apával a mesét.Ennyi

Próbáljátok meg nekünk hála bejött-Puszi

2013. szept. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én a kisgyerekkoromat bigottul szegény és vallásos nagyszüleimnél töltöttem. Náluk nem volt olyan, hogy valaki nem eszik ezt, vagy azt. Ami az asztalra, s főleg ami a tányérba került, annak el kellett fogynia. Ennek ellenére semmi rossz érzés sem fejlődött ki bennünk az étellel kapcsolatban.

Azt sem árt szem előtt tartani, hogy a sok túlsúlyos ember azért van, mert az étkezést általában valamiféle jutalmazásként éljük meg a nehéz nap, vagy a nehéz munka, a nehéz kollégák ellensúlyozásaként. Misztifikáljuk, ahelyett, hogy helyén kezelnénk, és úgy tekintenénk rá, mint a testünk fenntartásához szükséges tüzelőanyagra.

2013. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Dudok Andrásné ***** válasza:
Ennek az anyukának én szedném ki az ételt, amit addig kellene ennie emig én akarom.! 4 gyermeket neveltem, van 2 unokám,de ha nem kéri nem erőltettem ,Persze olyan is volt, hogy elzavartam az asztaltol, mert nem akart enni!Sőt ha ugy alakult abbol sem csináltam problémát, ha épp a sütivel kezdte és utána ette a levest.Majd jőnnek még a kőzősségek és akkor eszi nem eszi!!!
2013. szept. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!