Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Most tényleg az a legújabb...

Most tényleg az a legújabb ajánlás, hogy 1 éves korig nem szabad kiváltani egy étkezést sem, csak kóstoltatni lehet?

Figyelt kérdés
Egy régebbi kérdésnél írta ezt pár anyuka válaszul. Tényleg így van?
2013. szept. 3. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért nem hinném, mert a WHO ajánlása szerint a második életévben az anyatej kiegészítő táplálék kell, hogy legyen. Étkezést kiváltani pedig egy röpke pillanat alatt nem lehet. Tehát, hogy az első születésnapig szinte csak anyatej, másnaptól meg főként szilárd ételek, az megvalósíthatatlan. Ha egy babának kibújnak a fogai, az annak a jele, hogy kezdheti a szilárd ételeket. Ezek bevezetésénél pedig ügyelni kell a fokozatosságra.
2013. szept. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ezt még nem hallottam,de jó nagy hülyeségnek tartom..!!

nem is értem miért nem szabadna kiváltani? szerintem annál nehezebben szokja meg minnél később váltjuk ki. én 5-6hs korukig csak szoptattam,de aztán fokozatosan adtam szilárdat. 14-15 hónaposan már mindent egyedül kanalaztak

2013. szept. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt rosszul értelmezted, vagy ők fogalmazták meg rosszul. A hetedik hónap elejétől fokozatosan kell hozzászoktatni a babákat az új ízekhez, ételekhez úgy, hogy egy éves koráig fokozatosan egyre több legyen az "egyéb" táplálék, mint az anyatej.
2013. szept. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is így tudtam, ezért csodálkoztam, mikor rátaláltam a Google-tól erre a kérdésre: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..
2013. szept. 3. 20:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem a legújabb ajánlás, hanem a hozzátáplálás egyik - tegyük hozzá kevésbé népszerű - módja. Akik ezt követik, azok minden alkalommal először szoptatnak, és utána kínálják meg a gyereket valamilyen szilárd étellel. A sorrendet 1 éves kor körül cserélik meg, akkor veszik előre a rendes kaját, és utána jön a szopi.

Így rendszerint az csinálja, aki sokáig szeretne szoptatni. Ha van elég tej, ezzel sincs semmi baj, ahogy a hagyományos módszerrel sem, csinálja mindenki belátása szerint.

2013. szept. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!