Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5 hónapos anyatejes babának,...

5 hónapos anyatejes babának, ha nem elég a tejem, akkor minden étkezést kiegészítsek főzelékkel, vagy egyet váltsak ki és gyűjtsem a tejet, vagy?

Figyelt kérdés

2013. szept. 4. 14:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

én se értem, mi ez a szoptatás mindenek felett, ha egyszer már 5 hónapos a baba...gondolom anyuka is 5 hónapos tapasztalattal rendelkezik már e téren, nem frissen szült anyukáról van szó...

Nekem is hasonló érzésem van egyébként, az enyém is 5 hós és már pár grammra vagyunk a duplázástól - igen, elképzelhetőnek tartom, hogy már nem elég neki a tejem, de mi csak kóstolgatunk még. Szerintem próbáld meg az egyik étkezést kiváltani, a tízórait vagy az uzsonnát (Vida Ági az uzsonnával kezdi, végül is van értelme, mert reggel délelőtt van tejem nekem is bőven, délutántól van kevesebb)

2013. szept. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Azért ne már, hogy a műtápszer egészségesebb, mint a gyümölcsök, meg a zöldségek...
2013. szept. 5. 08:41
 13/22 anonim ***** válasza:
Azért nem hiszem, hogy olyan nehéz felfogni, hogy egy 5 hónaposnak minimum fél liter tejalapú táplálékra van szüksége (1 éves koráig), ami ugye egyértelmű, hogy nem a zöldség és a gyümölcs. Még tejterméket sem adhatsz a babádnak legalább 2 hónapig. Ha tényleg kevés a tejed hogyan szándékozod neki biztosítani a tejalapú táplálékot? Beszéld meg a gyerekorvossal a problémát, talán neki elhiszed, hogy nem jól gondolkodsz.
2013. szept. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A tápszer tényleg nem ördögtől való, ahogy írják azok, akik lepontoztak engem. Ha kell, kell. De szerintem 5 hónapos babát ha elkezd az ember tápszerezni és teszi ezt cumisüvegből, akkor búcsút inthet a legalább 1 évig tartó szoptatásnak. 5 hónaposan el lehet kezdeni a kóstoltatást (itt nyilván nem 200 grammokról van szó), mert a kanálból evés nem lehetetleníti el a szoptatást. Néhány kanálnyi gyümölcstől ebben a korban semmi baja nem lesz a babádnak. Adhatsz pótlást is, legyen az lefejt anyatej, vagy tápszer, de kiskanállal, vagy szoptaníttal tedd ezt. Én egyébként mindenképp a természetes gyümölcsök pártján állok a tápszerrel szemben. Szerintem csak arra kell vigyáznod, hogy a szoptatás minél tovább megmaradjon. Mondjon bárki bármit is.

2013. szept. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Azért ne már, hogy a műtápszer egészségesebb, mint a gyümölcsök, meg a zöldségek..."


De értsd már meg, hogy zöldségekben és gyümölcsökben nincsenek meg olyan fontos tápanyagok, vitaminok és ásványi anyagok, amitől normális fejlődni fog a gyereked! Az az anyatejben van benne, illetve akinek az nincs, vagy kevés, akkor meg a tápszerbe!

Hiába adsz neki gyümölcsöt, ha egyszer napi fél liter tej alapú tápláléktól fog normálisan fejlődni!

2013. szept. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Kicsit helyesbítek azért, a zöldségekben és gyümölcsökben is sok minden fontos dolog benne van, de nem minden! Ami meg a tápszerben igen.
2013. szept. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ha csak egy étkezésnyi tej hiányzik, akkor BŐVEN megvan neki a napi 500 ml! Tápszerezni nem akarja, ezt ő maga írta. Nem értem, mi olyan érthetetlen ezen.
2013. szept. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"igény szerint is szoptatom, mégsem lakik jól."

Nekem ebből az jött le, hogy nem csak egy étkezéskor nem lakik jól a gyerek, hanem általában. Ha nem jól értelmeztem, akkor elnézést. Ennek ellenére továbbra is állítom, hogy ha a tej nem elég, akkor 5 hónaposan tápszerrel kell pótolni, nem mással. Szuper a gyümölcs és a zöldség, de sajnos nem fedez minden szükségletet, amire egy ekkora babának szüksége van.

2013. szept. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Neked igazad van, kedves utolsó, de ahhoz, hogy helyes tanácsot tudjunk adni, tudnunk kellene, hízik-e a baba megfelelőképpen, vagy sem, nyűgös-e, vagy sem. Azaz, hogy tényleg kevés-e a tej neki, vagy mégsincs ilyen baj. Nem is a tápszer egyébként a legnagyobb veszély ilyenkor, hanem a tápszerezés módja, a CUMISÜVEG.
2013. szept. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
szerintem meg, ha a cumisüveget egyszer egy nap használja, nem okoz semmi bajt sem..én is esténként cumisüvegből adom a pótlást, mert sajnálnám, ha a nehezen lefejt 20-40 ml tejem fele a nyakában kötne ki, mert pohárból még úgy iszik. Az égvilágon semmi negatívumát nem észleltem, utána ugyanolyan lelkesen veti rá magát a cicire, mint előtte. Lehet, hogy gond lenne egy 2 hónaposnál, de 5 hónaposnál már nem hiszem - sőt, már lassan csőrös pohárból is megtanulhat inni
2013. szept. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!