Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szerintetek hogy fogunk...

Szerintetek hogy fogunk eljutni odáig, hogy az ebédet ki tudjam váltani? Addig nem is válthatok ki más étkezést amíg nem eszik meg egy teljes adagot?

Figyelt kérdés
A tízórait ki tudtam váltani,bár igaz,rá egy órára még elalváshoz cicit kér..de abból megeszik egy adagot. Az ebédidőben az elején pár kanállal evett meg a krumpliból,pár napig kapott,majd áttértem a krumpli brokkolira,abból is pár kanállal,aztán fokozatosan mentem tovább. Elérkeztem a paradicsom-krumplihoz,na abból már többet megevett,majd kapott bébiételt is,azokból volt hogy már fél üveggel sikerült neki adnom maximum. Nem igazán értem,hogy most meg kellene várnom amíg egy adagot megeszik egyfajta ízből addig nem mehetnék tovább? Mert akkor sokáig próbálkozhatnék..most visszatértem arra,hogy előről elkezdem,de még midnig csak pár kanállal eszik meg a krumpliból. Úgy jobban megeszi,ha keverek hozzá mást is, tehát mondjuk valami pici krumplival,de most pl. külön kell a brokkolit,paradicsomot is megkóstoltatni,vagy lehet a krumplival együtt kezdeni? Mert a paradicsom,brokkoli önmagába azért mégse olyan...

2013. szept. 16. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a pici?
2013. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
7 hóNnapos
2013. szept. 16. 14:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy egyfajta ízből megegyen egy egész adagot, nyugodtan adj neki mást. A krumplit magában egyébként sem nagyon szeretik a babák. Nyugodtan keverd a brokkolit, paradicsomot stb a krumplival, ezt így kell csinálni.
2013. szept. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor külön előtte nem is kell a brokkolit szétnyomni neki hogy külön megkóstolja azt,mehet bele egyszerre a burgonya?A répát külön meg kell vele kóstoltatni,vagy már egyszerre keverhetem a krumplival? Vagy egy kis darab répát vegyek ki neki belőle,mielőtt odaadom a répa krumplit? Az a helyzet,hogy a répa-krumpli,brokkoli-krumpli,ezekből se eszik meg sokat..Bébiétel menüt adhatok neki úgy,hogy annak az összetevőit külön még nem kóstolta?
2013. szept. 16. 14:11
 5/7 A kérdező kommentje:
Meg még annyi,hogy ilyenkor ha pár kanállal eszik belőle,mit csináltok? Adtok neki helyette mást,vagy cicire teszitek? Következő nap mégegyszer megpróbáljátok adni neki,hány napig adjátok így neki ha pár kanállal eszik belőle? És ha legalább fél adagot megeszik,azt hány napig?
2013. szept. 16. 14:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel a krumplitól nincs baja, így ahhoz nyugodtan adhatod pl. a répát (vagy bármit), hiszen így tudod, hogy ha valami gond van, akkor azt a répa okozza. A lényeg, hogy egyszerre csak egy új ízt adj, így egyértelmű lesz, hogy mi okoz gondot, ha okoz.
2013. szept. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zsófianyu ***** válasza:
A krumplit egyfajta sűrítésként, ballasztanyagként, "köretként" használjuk a babáknak. Az elején mindent keverj azzal.
2013. szept. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!