Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet olyat, hogy csak kóstolt...

Lehet olyat, hogy csak kóstoltatom az ízeket és nem akarok kiváltani egy étkezést?

Figyelt kérdés
Tegnap adtam 2 kiskanál alma levet a majd' 5 hós lányomnak.Szeretném legalább 6 hós koráig kizárólag szoptatni,de szeretném azt is,hogy ismerje addigra az ízeket.Ha 3 naponta kap új ízt,és ez csak kóstolás szinten marad,azzal hülyeséget csinálok?Mert akkot addigra ismerne mindent,amit neki lehet,és kezdhetném etetni.Rosszul gondolom?
2009. dec. 23. 08:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, pontosan nem tudom, hogy egy hozzáértő mit válaszolna erre, de én majdnem ugyan így csináltam. Mi is adtunk neki almát és azt nyalogatta (egyrészt imádta az ízét, másrészt pedig mivel jön a foga hűtőrágóka helyett hűtött almát rágcsált) banánt is hagytuk hogy megnyalja, és mindent amit ehet azt odaadtuk a kezébe hogy ismerkedjen az ízével. Sőt, nálunk párom egy kicsit belelendült,és amikor evett túrórudit azt is megnyalatta vele :D

Mi most 25én leszünk 6 hónaposak, úgyhogy a baba karácsonyi ajándéka egy első almapüré lesz:)

Szóval egyáltalán nem hülyeség ismertetni az ízekkel.

Kellemes Ünnepeket és jó ízlelgetést! :)

2009. dec. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is ezt csinálom már 4 hós kora óta- pedig anyatejes, és a legújabb trend szerint ezzel súlyosan károsítom a gyerekemet-, de a kisfiam már annyira odavolt a kajákért, hogy remegett, amikor mi ettünk, így elkezdtem kóstoltatni, és imádta, elsőre tudott kanállal enni, még semmit nem köpött ki. Holnap lesz 6 hós, és még nem váltottunk ki étkezést ( 5×szopizik), majd mostantól startolunk rá a nagyobb mennyiségekre, az ízeket már ismeri, szereti, így nem lesz gond. A kislányomnak 6 éve is 4 hósan kezdtem, és még nem ez a hozzátáplálási menet volt a divat- a kislányom egészséges, nem allergiás és 20 hónapos koráig cicizett mindemellett. Szóval nálunk bevált ez a hozzátáplálási mód.

Jó kóstolgatást és boldog karácsonyt!

2009. dec. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Enyém is érdeklódve nézte 4 hónaposan, ha valaki evett , néha megengedztem, hogy belenyaljon a barackba.

(szeriuntem ha szöget ettem volna, az is kellet vona neki, nem azért kell nekik, mert enni akarnak, hanem mert minden iránt érdeklődnak) 5-6 hónapos kora között párszor kapott banánt, barackot, gyümölcslét kis üveges (125 ml) bébidesszert felét, de a tényleges hozzátáplálást 6 hónaposan kezdtem.

Most 9 hónapos, és imád enni, mellet még 4x szopik nappal.

Most már voszont balhézik, ha valik eszik és nem kap belőle.

2009. dec. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én abszolút nem így csináltam, az én babám már elég sokmindent eszik, mert 4 hónapos kora óta hozzátáplálom, tápszeres 1 hós kora óta.

Csak azért írtam, mert az ötleted nekem nagyon tetszik, ezzel biztos, hogy nem csinálsz semmilyen hülyeséget, sőt.. !

6 hós kisfiú (25-én lesz fél éves :) anyukája :)

2009. dec. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 6 hónapig kizárólag anyatejes volt. Azt mondtam, ha van tejem, minek adjak neki mást?! Aztán jött a hozzátáplálás, amit cudarul megszenvedtünk. Mivel Ő nem ismerte sem az ízeket, sem a cumisüveget, sem a kanalat, sem a poharat így minden új volt neki. Akkor elhatároztam, hogyha lesz még babám, akkor előbb kezdem el kóstoltatni, hogy ismerkedjen az ízekkel.

2009. dec. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!