Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5 hós babátok mennyit eszik...

5 hós babátok mennyit eszik tízóraira, uzsira bébikonzervből?

Figyelt kérdés
Az üveg harmada az elég neki? Nem sír utána ha felveszem, de ha gyümilevet adok rá,abból 2 dl-t is képes meginni.
2013. nov. 25. 09:08
 1/2 anonim ***** válasza:
ennyi idősen napi egyszer kapott az anyatejen kívül plusz kaját. én főztem neki, és annyit evett mindig, amennyit akart. kb 1-1,5 decinyit. gyümölcslevet nem adtam neki. neked kell látni, hogy éhes maradt-e, mik az igényei. szerintem elég neki az üveg harmada, de ha kell neki az egész, akkor megeheti nyugodtan.
2013. nov. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az üveg harmada az kevés. Az jó esetben is 60-65 g.Mikor kezdtétek a hozzátáplálást? Anyatejes, tápszeres? Én 5 hónaposan kóstoltatással kezdtem, kevés kanalas(olyan 30-60g) és utána még szopizott. 6 hónaposan váltottunk ki étkezést, akkor 180-210g-ot evett egy alkalommal. Szerintem kínáld meg még utána tápszerrel/anyatejjel. Ha nem éhes úgysem fogja elfogadni. De 100g alatt a nagykönyv szerint nem tekinthető kiváltottnak az étkezés. Már ha ez rendszeresen van így. Az hogy ha időnként csak ennyit eszik, az megint egy másik eset. Esetleg még azon lenne érdemes elgondolkodni, hogy elég éhes-e tízóraikor meg az uzsikor. Az is lehet, hogy nem is igazán éhes, és azért eszik csak ennyit. illetve az, hogy ez kevés-e az attól is függ, hogy amikor még tápszert/anyatejet kapott akkor abból mennyit evett tízóraira, uzsitra. Kb. annyit kellene neki kanalas ételből is.
2013. nov. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!