Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Meddig tart egy étel bevezetése?

Meddig tart egy étel bevezetése?

Figyelt kérdés
Babám egyelőre egy fél almát eszik meg délelőtt, aztán kéri a tápszert. Körülbelül meddig tart, amíg annyit fog enni, hogy nem kér tápszerből tízórait? Alma helyett/mellett mi jöhet még számításba?
2013. nov. 26. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
mennyi idős? mióta eszik gyümölcsöt? az alma, barack, meggy, répa, sütőtök az elsők között van, amit lehet adni a babáknak.
2013. nov. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
4 és fél hónapos.
2013. nov. 26. 11:50
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy még csak két napja adom neki az almát, igaz már előbb is kóstolgatta. Most jutottam odáig, hogy elkezdtem a hozzátáplálást. Gondolom még nem kell csodát várjak, csak kíváncsi vagyok, kinek mikor sikerült egy egész adag gyümölcsöt megenni.
2013. nov. 26. 12:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon hamar elhagyta a tízórai tápszert a kisfiam, mivel nagyon sok gyümölcsöt megevett egyszerre. De ezt igazából a babád fogja "megmondani". Ha megeszik egy egész almát vagy alma krumpli kombinációban készíted majd, attól jól lakik, és nem fogja kérni a tápszert. Én a biztonság kedvéért mindig odakészítettem egy kisebb adag tápszert is, de nagyon sokszor már nem kérte a kisfiam. Amúgy az almát gazdagíthatod babakeksszel is. Üdv
2013. nov. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Arra lennék még kíváncsi, ha egyfajta gyümölcsből több napig sem eszik meg egy adagot, akkor próbálkozzak mással, vagy tartsak ki amellett az egy fajta mellett, amíg meg nem eszik belőle egy adagot? Félő hogy addigra megunja. Ti hogy voltatok ezzel?
2013. nov. 26. 13:29
 6/8 anonim ***** válasza:
én is 4 hónaposan kezdtem (anyatejes), 2 hétig csak alma-barack kombinációt kapott. első napokban csak pár kanállal evett, utána meg egy almát egy barackot bevágott. mondjuk mivel anyatejes, nem volt célom, hogy kiváltsam a szopit. de ez más helyzet. 1. voltam
2013. nov. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, feltétlenül haladhatsz tovább, ha 3-4 napig minden ok, nincs tőle semmi baja, elkezdheted az új gyümölcs, pl. barack, meggy, stb... bevezetését, akár kombinálhatod is őket, én mindig a bébiételekből merítettem ötleteket, mit mivel lehet összepárosítani :-) Üdv.
2013. nov. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. nov. 27. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!