Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Étkezési só bevezetése, mikor...

Étkezési só bevezetése, mikor és hogyan?

Figyelt kérdés

Mikortól és hogyan lehet/kell bevezetni a babáknak a sót?

Étkezési jódozott só/tengeri só/esetleg himalája só?


Olvastam valahol, hogy a teljesen sómentes főzés sem javasolt. Illetve hogy a feldolgozott élelmiszerek már a javasolt só 3/4-ét tartalmazzák, ezért a főzéskor már nem sózunk utólag.


6 hónapos a baba, eddig 6-7 féle zöldséget/gyümölcsöt vezettünk be, most jön majd a glutén.



2013. nov. 28. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb 6 hónaposan kezdtem el sózni neki amit főztem. Mindenbe egy csipetet raktam, kb a felét annak amit a mi ételünkbe. Így is sótlan a püréje-főzeléke de mégis ismerkedik a sóval is. Mindenbe rakj egy pici sót.
2013. nov. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
Szia, ha anyagilag megengedhetitek mindenkeppen himalaja sot rakjal az etelebe, vagy tengeri sot, semmikeppen se jodozott vagy fluoridos sot (ezek mergek!!!)
2013. nov. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

1 éves a lányom, de még most sem sózom az ételeit.

Ha néha kap a mi főztünkből, abban persze van só, de mi is nagyon keveset használunk belőle.


6 hónapos korban butaság és felelőtlenség sózni a gyermek ételét!!!

2013. nov. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A mi gyerekorvosunk meg azt mondta, hogy 8-10 hónapos korban kezdjük el és mindenképpen jódozottat, mert az a fogak épsége miatt kell.


(Mi magunknak himalája sóval sózunk utólag, de a jódozott sót sem zártuk ki teljesen, illetve a már feldolgozott ételekkel is bőven jut a szervezetünkbe só.)


Na most aztán nehéz eldönteni...

2013. nov. 29. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!