Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 és fél hónapos lányomnak...

4 és fél hónapos lányomnak adtam almát. Már negyedik napja eszi egyre többet, ízlik is neki nagyon. Kicsit szokott tőle fájni a pocija szóval túl sokat nem merek adni még neki. Hogy folytassam az ételek bevezetését?

Figyelt kérdés
Mit kóstoltathatok még meg vele? Miből és mennyit kaphat? Megehet már egy egész almát vagy nagyon fájna tőle a hasa?
2013. dec. 9. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 5,5 hónapos, de még én is csak kóstoltatom, nem kell még mennyiséget enniük. Almából egy negyedet, max felet reszelek neki, és mivel az alma fogja a székletet, jó ha kap őszibarackot, sárgabarackot, sütőtököt, ezek következnek az alma után. De csak keveset...
2013. dec. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Most nincs nagyon szezonja olyan gyümölcsnek, amit adhatnál...vegyél esetleg korának megfelelő bébiételt (gyümölcsöspépet), vagy főzz neki répát.

Hogy mennyit adhatsz neki egyszerre, azt te látod, ez egyénileg változó. Személyes tapasztalatom nincs, mert én csak 6 hónapos kora után kezdtem a hozzátáplálást.

2013. dec. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A sütőtököt hogy kell megcsinálni neki? Főzni? vagy rendesen megsütve adhatom?
2013. dec. 9. 16:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Én amikor magunknak sütöttem a sütőtököt, abból a tetejeből kapartam neki kiskanállal a puhább részét is, de még ehhez is kevertem egy kis anyatejet( vagy tápszert is lehet), hogy folyósabb legyen, mert a sütőtök önmagában elég tapadós. Ha elsőre nem ízlik neki, akkor keverd almával.
2013. dec. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor inkább idény zöldségeket érdemes adni, és amit eltesznek télen, pl. burgonya, sütőtök, alma, kicsit később gesztenye..
2013. dec. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja és a répa ki ne maradjon. :-) . az én védőnőm nem igazán van oda pl. a banánért, inkább édesítésre ajánlja csak.
2013. dec. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, az én védőnőm egyenesen tiltja a banánt, azt mondja magas a káliumtartalma, megterheli a szívizmot, ráér csak 8-10 hónapos korában banánt enni, akkor sem egy egészet, hanem mással keverve, pl. alma-banán.
2013. dec. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!