Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen gyakran eszik húst a...

Milyen gyakran eszik húst a babátok? (fél és egy év közötti) Tényleg kellene minden nap kapnia?

Figyelt kérdés
8 hónapos lesz a fiam, lassan két hónapja kap a tejen kívül mást is, eddig két étkezést váltottunk ki (délelőtt gyümölcs, délután főzelék). Próbáltam fokozatosan adni neki a kajákat, szerencsére ízlett is neki minden, de főtt husit eddig csak négy-öt alkalommal tettem a főzelékébe, illetve néhányszor kapott üveges bébiételt, amiben volt husi. Le is szidott a gyerekorvos, szerinte minden nap kellene húst kapnia. Ti minden nap adtok neki? Mert én magamból indultam ki, mi sem eszünk azt minden nap... Amúgy hetente egy-két alkalommal kap tejpépet is, abban is van (elvileg) vas... Más hogy csinálja?
2014. jan. 3. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én egy héten 5x adok húst.
2014. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy héten 3-4x van husi, husis kaja
2014. jan. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mióta bevezettem neki, minden nap kap húst.
2014. jan. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
6,5 hónaposan kapott először húst a kislányom, utána majdnem minden nap kapott. Ha nem húst, akkor tojás sárgáját vagy sajtot.
2014. jan. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10 hónapos, majdnem mindennap van hús a főzelékében védőnő/doki javaslatára.Mondjuk ő szívesebben is eszi a húsos/sajtos főzeléket mint anélkül.
2014. jan. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Minden nap kap. Nem csak a vas tartalom miatt, hanem a fehérjék miatt is.
2014. jan. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Miénk is lassan 8 hónapos, minden nap adunk neki, nem sokat, de naponta. Állítólag a babáknak kell. Nekünk, felnőtteknek már nem létkérdés.:)
2014. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, minden nap kell kapnia csirke vagy pulykahúst. Én megfőztem, turmixoltam, jégkockatartóba tettem és lefagyasztottam. Így könnyű adagolni.
2014. jan. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tegnap vettünk egy csomó friss csirkemellet, most már az én fiam is kapni fogja orrba-szájba a husit. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ti hogy fagyasztjátok le a húst? Én megfőztem, leszűrtem, leturmixoltam, próbáltam volna jégkockatartóba adagolni, hogy úgy fagyasszam le, de ilyen porszerű cucc lett belőle, szóval nem folyt, nem tudom, hogy így meg fog-e fagyni. Ti főzőlével együtt turmixoljátok? Köszi a segítséget!
2014. jan. 4. 16:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Leszeded a szín húst, s egy kis főzőlével turmixolod, hogy krémes legyen.
2014. jan. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!