Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van valakinek rossz tapasztala...

Van valakinek rossz tapasztalata az őszibarack italról? Tegnap próbaképp itattam pár kortyot a lányommal 3,5 hónapos és este már erőlködött mint akinek kakilnia kell. Ma pedig már nagyon nyűgös volt és végig erőlködött.

Figyelt kérdés
őszibarack

2014. jan. 3. 20:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Minek kell 3,5 hónaposnak őszibarack ital. Elvileg 4 hónapos kortól lehet hozzátáplálni. elsősorban az almalevet ajánlják, elsőnek 1 mokkáskanálnyit, és fokjozatosan emelve. A pár korty ehhez képest sok. Maradandó baja persze nem lesz, de kár kísérletezni. Lehet szorulása .
2014. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Milyen őszibarack ital volt?

4 hónapos kor előtt nemigen kellene elkezdeni a kóstoltatást, és akkor sem barackkal, hanem inkább almával, répával.

2014. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Ebből is látszik: túl korai volt még!
2014. jan. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Pf basszus szegénykém. Kecskeméti őszibarack ital volt. Bevéreztem szülés után és a gyógyszerektől elapadt fokozatosan a tejem. Először tápszerrel pótoltam de azóta már 1 hónapja csak tápszert kap. Egy ideig minden rendben volt de 1 hete nehezen eszik. Elfordítja a fejét mintha nem ízlene neki. Egyik barátnőm ajánlotta, hogy ő már 2 hós babájának adott banánt és onnantól fokozatosan mindent, miért nem próbálom meg hátha tetszene neki. Szóval most én okoztam még rosszabbat..... Ma már egyáltalán nem adtam neki. Tudok valamivel könnyíteni a rajta? Ez régen nem ment ilyen nehezen. Fiatalon a családom már 2-3 hósan adott a lányomnak mindenfélét és nem lett baja. Most meg úgy csinálok mindent mintha ő lenne az első babám.
2014. jan. 3. 20:59
 5/15 anonim ***** válasza:
36%

A barátnőd jó nagy marha.

Az ilyen ostobák tanácsára ne hallgass.

2014. jan. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem volt okom, hogy ne hallgassak rá. Az egyik legnagyszerűbb anya akit láttam. A gyerekei a mindene. Nagyon gondoskodó és jól neveli őket. Bár lehet, hogy minden baba más így minden baba másképp reagál dolgokra. Az a baj, hogy pl a védőnő ajánlotta a cukros kamillateát. A doki tiltja. Pedig bevált. Az egyik védőnő szerint tilos a hőmérőzés szorulás esetén a másik szerint nem normális ha hagyjuk napokig szenvedni és segítsünk rajta.....Már néha én sem tudom kire hallgassak. Az egyik okos szerint hagyni kell sírni a gyereket a másik szerint nem. Ok vannak dolgok amikre nem hallgatok mint pl a sírni hagyni stb. De egy-két dolognál teljesen elbizonytalanodok....
2014. jan. 3. 21:47
 7/15 gabszem ***** válasza:
48%

8 hetesen kezdtem őszilevet és sütőtöklevet adni a kislányomnak. tápszeres volt és nem tudott kakilni. a gyümilétől semmi baja se volt, sőt segített neki és minden nap tudott kakilni. 3 hosan kezdett gyümipépeket enni. amikor mi babák voltunk pár hetesen már főzelékeket kaptunk (tápszeres babák).

nem biztos hogy az őszilétől van baja, de eleinte csak 1-2 kiskanállal adj neki.

2014. jan. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Először is a Kecskeméti termékeket kerüld el. Másrészt, várj még ezzel egy picit.
2014. jan. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Harmadrészt, ha nekikezdesz a hozzátáplálásnak, inkább magad készítsd el a püréket, abban legalább tudod mi van.
2014. jan. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én is olvastam egy-két hozzászólást, hogy az orvos tanácsára kezdték el a gyümölcsleveket stb. Gondoltam akkor most sem lehet gond hiszem mindjárt 4 hónapos. Viszont tényleg talán túl sok volt egyszerre az, hogy kortyokban itta és nem csak kóstoltattam. A kecskemétit meg nem tudtam, hogy rossz. Az univert nem mertem megvenni de a hipp túl drága volt,hogy csak próbálkozzak. Azt hiszem várok egy pár hetet még aztán megpróbálkozok inkább az almával. Majd én csinálom. Meglátjuk mi lesz. Most már csak azt kellene kitalálnom, hogy mért fordítja el a fejét a tápszertől.....
2014. jan. 4. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!