Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » MIÉRT kell letépni egymás...

MIÉRT kell letépni egymás fejét? Túl van ez reagálva ez a hozzátáplálás?!

Figyelt kérdés

Miért kell olyan hangnembe válaszolna amibe sok anyuka teszi????

Én pl. megkérdezem hogy :. -Adhatok e 3 hós babámnak bébiételt!!?? Erre mindenki olyan stílusba ír hogy olvasni is hajmeresztő!! Mi azzal a probléma ha valaki már el szeretné kezdeni???A gyereknek nem mérget akar adni és nem kínozni szeretné!! Ugyan már....sok nagytudású édesanya,kíváncsi lennék ők mit ettek mikor kicsik voltak.


(Megjegyezném hogy az én lánym most 16hetes és lassan én is elkezdem,már alig várom)


2014. jan. 4. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés,bár szerintem az illetékesek nem tudnak/fognak rá válaszolni.Mindenkinek saját joga eldönteni,hogy mit mikor csinál a gyermekével.Persze azért a normális határokon belül.Nekünk 3 hós statuson javasolta a drnő,h kezdjem el,mert hízott rendesen, 1-1,5 kg-ot havona.Azt nem nézte,h 12 cm nőtt 3 hónap alatt.Ehhez hízott 3-3,5 kg-ot kb.Én 3,5 hósan kezdtem almalével,kb. 4,5 hós volt,mikor kiváltottam 1 étkezést.Nem erőltettem.Most lassan 6 hós és 2 étkezés kiváltva.Alig várja a kanalas étkezéseket.:)Mondjuk nekem kezdetektől nem volt elég tejem,pótoltam tápszerrel,így is sikerült 4,5 hóig szoptatnom.Ezért nyugodtan meg lehet kövezni.Szerintem semmi kivetni való nincs a te esetedben sem.Akinek meg nem tetszik,nem tudom miért kakaskodik,úgy sem ér el semmit.Gyereket nevelni sem akaratosan kell,hogy ráerőltesse a gyerekére a saját akaratát,hanem támogatva,nyugalommal sok segítséggel.De mindenki más.Okoskodni könnyű látatlanul.Gyermeket nevelni nehéz,viszont iszonyatosan megéri minden nehézséggel 1ütt.
2014. jan. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy letépni miért kell egymás fejét, azt én sem tudom. De ha valamiről véleményt kérdezel, akkor fogadd el, hogy nem mindenki fog olyat válaszolni, amit vársz. Ha szent meggyőződésed, hogy a gyereknek 3 hónaposan bébiétel kell, és senki más véleménye nem érdekel, akkor ne kérdezd meg. Ha megkérdezed, legyél rá felkészülve, hogy a többség azt fogja felelni, hogy várj még vele.

Gondolom, sejted, hogy az ide írók többsége nem szakmabeli. Azt fogja neked tanácsolni, amit ő kapott tanácsként az orvostól és a védőnőtől. Nekem sincs saját kutatási eredményem arról, hogy miért kell várni a hozzátáplálással, de mivel a szakértők, akik ezt tanulták, azt mondták, hogy 6 hónap előtt felesleges elkezdeni, hiszek nekik. Ha Te nem hiszel, a Te dolgod.

Egyébként az elsőnél még én is alig vártam, hogy elkezdjük, mert milyen cukin fog nyammogni, és azt reméltem, hogy nagyobb szabadságom is lesz tőle. Hát a másodiknál már a hátam közepére nem hiányzott az egész, addigra már tudtam, hogy addig egyszerű az élet, amíg csak előkapom a mellem, ha éhes, és nem kell sárgarépafőzeléket kotyvasztanom, amit vagy megeszik vagy nem, nem kell utána takarítani stb. Persze vele is elkezdtem, amikor eljött az ideje, de az élet nem lett tőle egyszerűbb, sőt.

2014. jan. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom én sem. Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak gondolja. De tény, hogy sokkal nehezebb etetni, mint szoptatni.
2014. jan. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam senkit lehurrogni, a kérdésed második felére válaszolnék inkább.

Én 2 hósan teával hígított tehéntejet kaptam, aztán banánt, almát, reszelt keksszel. 6 hósan már összetörték a húslevesből kiszedett kajákat.

Most egészségesen étkezem. Mégis van néhány problémám. Nem tudja a szervezetem lebontani a zsírt -nem ehetek zsíros kajákat egyáltalán-, anyagokra, vegyszerekre allergiás vagyok, s ki tudja mi jön még, ha öregszik a szervezetem.

Igazából azt nem lehet tudni, hogy mitől alakulnak ki ilyen dolgok, de ha a hozzátáplálás is befolyásolhatja, akkor én igyekszem betartani a hozzátáplálási javaslatokat.

2014. jan. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En sosem esem neki senkinek. Ilyen kerdesnel leirom a velemenyem, 6 hos kortol kezdtem es fogom kezdeni a hozzataplalast, mert elsosorban ez az egeszseges, ezt vallja a gyerekorvosunk es a vedononk, es a WHO is ezt ajanlja. Nem maradsz le semmirol.

Szerintem is el kell fogadni azt, hogy kulonbozo valaszok erkeznek majd, ha felteszel egy kerdest, masok vagyunk. Ez egy szemelytelen oldal, en nem huznam fol magam nehany valasz miatt.

2014. jan. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!