Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás pár hónaposan,...

Hozzátáplálás pár hónaposan, miért?

Figyelt kérdés

A tápszeres anyukákat persze megértem, hogy 4 hónaposan már táplálnak hozzá. De sok olyan esetet is hallok, ahol jól fejlődő 100% anyatejes babát már pár hónaposan (hallottam már 2 hónapot is) táplálnak hozzá.

Ismerősöm babája 6 hónapos és sózzák, cukrozzák az ételeit mert "úgy jobban eszi"!

Nem értem mire ez a nagy sietség! A tudomány jelenlegi állása szerint 4-6 hónapos korban kell elkezdeni a hozzátáplálást.


Szóval anyukák, akik ennél korábban kezdtétek el a hozzátáplálást, milyen indokok miatt kezdtétek ilyen korán?



2014. jan. 2. 15:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám 100% anyatejes. Most 1.5 hónapos, és épp a hozzátáplálásról kerestem információkat, hogy majd tudjam, hogy megy, ha oda jutunk. De én pl. már az első sorod sem értem. Miért érted meg a tápszeres anyukákat, hogy már 4 hónaposan hozzátáplálnak? És miért baj, ha az anyatejes babák szülei is megteszik ugyanezt 4 hónaposan? A 4 hónapos babák tök egyformák, mivel másabb az egyik, mint a másik, hogy az egyiknél jó, ha eszik mást, a másiknál meg nem? Az anyatej szuper dolog, ezt értem, de nem hiszem, hogy baja esik azoknak a babáknak, akik nem csak anyatejen élnek fél évig. Ilyesmiről semmit nem látok, csak a tényt és kijelentést, hogy 6 hónapos korig szoptasd, és utána gyümölcsökkel kell kezdeni. De miért?? Mi baja lesz, ha nem így teszek? Milyen elvet követsz Te kérdező a sajád babát táplálása során?


Bocsi a sok off kérdésért, csak megláttam a kérdésed, és annyira aktuális nálunk, gondoltam megkérdezem a véleményed.

2014. jan. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
44%

Első!

Egyrészt 4 hónapos kor alatti babának még olyan fejletlen a gyomra és az emésztése, hogy vagy egyáltalán vagy nagyon nehezen képes megemészteni hozzátáplált ételeket. Ezért van az ajánlás, hogy a hozzátáplálást 4-6 hónaposan kell elkezdeni. Mert aki korábban teszi ezt, az leterhelheti könnyen a saját babája gyomrát és emésztését. Amiből akár jelenleg, akár a későbbi években bizony gond származhat. Mert ez egészen felnőtt korra is kihathat.

És azért 4-6 hónapos kor, mert ekkor válik éretté a babák gyomra és emésztése az anyatejen és a tápszeren kívül más ételekre is.

Bár mostanában hallottam egy olyat, hogy igazából a tápszeres babákat is ráérnének az anyukák későbbi korban hozzátáplálni, mivel semmivel sem érettebb a gyomruk, mint az anyatejes babáké. Bár ebből nem tudom mi igaz, ezt múltkor olvastam csak valahol.


És kérdező, hogy miért csinál így sok anyuka?

Mert nincs pénze tápszert venni mondjuk, a zöldség, meg a gyümölcs meg otthon van, kevesebb anyagi ráfordítás. Mert ilyen is van.

Aztán azért, mert az anyukája, az anyósa is ennyi idősen már bőven adott neki ilyen-meg olyan hozzátáplált ételeket, így ő miért ne adhatna.

Vagy mert és ma is volt egy ilyen kérdés, a 2 és fél hónapos tápszeres baba, igen jó súlyban van, ezért elkezdené a hozzátáplálást, illetve a babaúszást, hátha akkor nem hízik annyira.

2014. jan. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
38%
Egy ismerősöm pl. azért kezdte el 3 hónaposan a hozzátáplálást, mert fogyott a teje, de tápszert semmi esetre sem akart adni. Egy másik ismerősöm pedig abba akarta hagyni a szoptatást minél előbb, mert gyűlölte, de nem akart tápszert adni.
2014. jan. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Egyébként én magam 4 hónaposan kezdtem a tápszeres fiamnál a hozzátáplálást, csak leírtam, hogy én milyen okokról hallottam anyukáktól, akik előbb kezdték.

2-es voltam

2014. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
20%

Azért, mert minél hamarabb kezded meg a hozzátáplálást, annál kisebb az esélye, hogy ételallergiás lesz a baba. Az ételeket azért kell cukrozni és sózni, mert mindkettőre szüksége van a baba szervezetének. Ha nem kap cukrot, akkor a szervezete nem tud inzulint termelni, és cukorbetegség alakulhat ki.

Minket is időben hozzátápláltak anyáink, és ők nem is hallottak ételallergiáról.

Az pedig ostobaság, hogy egy mai baba emésztőrendszere nem tudja feldolgozni azokat az ételeket, amit mi és az elődeinké feltudott dolgozni.

Egyetlen generáció alatt NEM változik meg az emberi szervezet.

Ez7 csak a tápszergyárak által szponzorált "tudósok" találmánya.

Én is korán kezd5em meg mindhárom gyerekem hozzátáplálását, 9-10 hónaposan már azt ették, amit a család. Egyik sem volt soha allergiás, és a szokásos gyerekbetegségen más bajuk sem lett.

De elég sok anyukát ismerek ma is, akik a régi módszer szerint etetik a babáikat, és azok sem betegek.

2014. jan. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Semmi gond első, jók a kérdéseid.

A tápszeres babákat azért kezdik kb 4 hónapos korukban már hozzátáplálni, hogy egyrészt kevesebb tápszert adjanak nekik (azért mégiscsak tápszer és nem természetes) másrészt az ő gyomruk már sokkal edzettebb egy normál anyatejes babánál. A tápszeres babák általában jobban is alszanak, mert jobban telít a tápszer.

A 100% anyatejes babák gyakrabban esznek, éjszaka többször kelnek mivel gyorsabban megemésztik az anyatejet.


Én 6 hónapos korban kezdtem hozzátáplálni, mivel volt elég anyatejem szerencsére.

Először csak egy étkezést váltottam ki, majd kettőt (8 hónapos korig max 2 étkezést szabad kiváltani). Én a zöldségekkel kezdtem, mert a gyümölcsöket úgyis könnyen megszeretik a babák. Meg is lett az eredménye, minden zöldséget gond nélkül megeszik a babám, talán a brokkolit kevésbé szereti, de tényleg mindent megeszik.


A kérdésem azokra értettem, akik a baba pár hónapos korában (2-3 hónaposan) már hozzátáplálnak, holott lenne elég anyatejük.

2014. jan. 2. 15:41
 7/20 anonim ***** válasza:

"Az pedig ostobaság, hogy egy mai baba emésztőrendszere nem tudja feldolgozni azokat az ételeket, amit mi és az elődeinké feltudott dolgozni. "

Nem azt mondom, hogy nem tudják feldolgozni, csak sokkal nehezebben, mint későbbi korban és ezzel régen is így voltak és sokkal nagyobb eséllyel alakulnak ki emésztési problémák! És nem feltétlenül gyerekkorban, hanem akár felnőtt korban. Hány olyan felnőtt van, akiknek ilyen-olyan emésztési problémái vannak. Ki mondja meg, hogy nem azért, mert régen már 1-2 hónaposan egy csomó olyan ételt kaptak, amit nem kellett volna? Csak ezt régen nem vizsgálták, nem tulajdonítottak neki akkora jelentőséget?

Ennek ellenére mindenki úgy csinálja, ahogyan akarja.

De szerintem senki nem lesz azzal előrébb, ha 2 hónapos korban, hanem 4 hónapos korban kezdi el a hozzátáplálást. Sőt!

2014. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

5-ös, azért azzal vitatkoznék, hogy a cukorra és sóra a szervezetnek szüksége van. Van cukor és só a zöldségekben, gyümölcsökben már eleve, hozzáadott fehércukorra és finomított asztali sóra még egy felnőtt szervezetnek sincs szüksége. Semmi de semmi tápérték nincs a fehércukorban, csak kalória. Így lehet hazavágni egy életre a szervezetet, ha ízesített ételeket adsz a babának, nehogy az ételek eredeti ízét szokja meg. Pont ez az, hogy néhány generáció alatt nem változik meg az emberi szervezet és pl az őskorban nem cukroztak vagy sóztak semmit. Ahhoz, hogy az emberi szervezet hozzászokjon az adalékanyagokhoz, mesterséges ízesítőkhöz, évezredek (ha nem milliók kellenek), mint egy normális evolúcióhoz.

Egyébként köszönöm a véleményed.

2014. jan. 2. 15:49
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5-ös! Elég sok ostobaságot összehordasz, az már tuti. :)

Az, hogy a mi generációnkat korán kezdték hozzátáplálni tény, de az is tény, hogy a mi korosztályunkban igenis nagyon sok ember allergiás. Csak a közvetlen környezetemben egy csomó embert tudnék felsorolni. És ne csak az ételallergiásokat vedd figyelembe, hanem az ekcémásokat és az asztmásokat is.

Örülj neki, hogy a Te gyermekeidnél semmilyen problémát nem okozott a korai hozzátáplálás és reméljük, hogy felnőtt korukban sem lesz semmi problémájuk. Sajnos sohasem tudhatod...

És még csak annyit, hogy szerinted az ősember cukrozta és sózta az ételeit?? Vagy mind cukorbeteg volt? :)


Én csak azt javaslom azoknak akik türelmetlenek, vagy utálnak szoptatni, vagy ördögtől valónak gondolják a tápszert és ezért hozzátáplálnak 2 -3 hónaposan, hogy abba gondoljanak csak bele, ha mégis baj történik és a baba valamire allergiás lesz (esetleg egy életen át diétát kell tartania), akkor majd oda kell állni és el kell mondani: bocsánat, édes gyermekem, de ez azért van, mert anyád hüle volt és jól megtömött 2 hónaposan!

És nem azt mondom, hogy mindenkivel megtörénik majd, hanem azt, hogy mi van, ha pont Te leszel a 100-ból 1? Megéri a kockázatot??

2014. jan. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, én a kislányomat a minél tovább tartó szoptatás érdekében kezdtem hozzátáplálni pár nappal 4 hónapos kora előtt.

Egészen addig 80-90%-ban anyatejes volt, 10-20%-ban pedig tápszeres, és akkoriban elkezdte a durcázást, ha a mellemre erősített szondával, a Medela sns-sel szerettem volna tápszerezni. Egyszerűen nem fogadta már el a pótlást így. Kipróbáltam ugyanazt a tápszert cumisüvegből, és úgy itta. Ekkor elgondolkodtam.

Két választásom volt: vagy cumisüvegből etetem pluszban, amivel hamar le is szoktatom a szopizásról, vagy adok egy csöpp almapépet kiegészítésként, és így sokáig szoptatott baba marad. Az utóbbi megoldást választottam. 22 hónapig volt anyatejes. Szerintem nem döntöttem rosszul. Allergiának, bélpanaszoknak nyomát se láttam és nem is látom a mai napig sem.

2014. jan. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!