Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tej csak 3 éves kor után?...

Tej csak 3 éves kor után? Van, aki így csinálta?

Figyelt kérdés

Ezt néztem épp most, és felmerült bennem a kérdés, hogy van,aki így csinálta? CSak a tejet, vagy minden tejet tartalmazó ételt kerültetek?


[link]


2014. jan. 14. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
8 hónaptól már ehet a baba joghurtot, túrót, vajat stb. Tehéntejet most kezdtem adni neki 15 hónaposan. Ha nem volt a családotokban, nem áll fent laktózérzékenység, vagy tejfehérje allergia veszélye, teljesen hülyeség 3 évig várni vele, ez a mai világ kész pánik.. Nem ártasz vele, ha 1 éves kora után lassanként megpróbálod, úgyis rögtön kiderül, bírja e a pocija (ha esetleg nem, na akkor várhatsz vele, de kicsi rá az esély). Egyébként laktózérzékenység és allergia kialakulhat később is, nagyobb ill. felnőttkorban..
2014. jan. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Én a lányomnak adtam tejet 1 éves kora után valamikor. 2,5 éves korában éreztem, hogy valami nem stimmel a gyerekkel, nagyon rossz volt az étvágya, szinte csak levegőn élt, vérvétel, egyéb vizsgálat minden rendben. Aztán megvontam tőle a tejet (milupa 2+ tápszert kap) és azóta láss csodát megjött az étvágya, sokkal gyorsabban fejlődik és sokkal egészségesebbnek is tűnik. Most 3 éves de még egy darabig nem adok neki tehéntejet az biztos.

Nem tejérzékeny, úgyhogy minden tejterméket kap ha kér (joghurt, sajt, túró rudi) de a tejtermékekben már feldolgozva van a tehéntej így könnyebben emészthető. Nálunk azt volt a gond, hogy a nagy tejfehérje molekulákat nem bírta megemészteni és leterhelte vele az egész szervezetét.


Fiam most 16 hónapos, neki egyáltalán nem adtam még tejet, nem fogadja el. De nem is baj, várok vele 3 éves koráig. Egyéb tejterméket természetesen kap mert kell a csontozatának és mert egészséges, csak a tejet iktatjuk most ki egy darabig.

2014. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is az 1 évről tudtam eddig, de ha nem egy orvos mondja egy hozzátáplálásról szóló műsorban, nem is venném komolyan. De most csak lestem, hogy szerinte 3 év lenne a határ. Még csak 3 hónapos, de azért tervezgeti az ember, mit -hogy kell, első baba.
2014. jan. 14. 11:19
 4/9 anonim ***** válasza:
1.5 evesen probaltuk eloszor, de hasfajas es hasmenes lett az eredmeny.utanna fel evente probaltuk mindig ujra.20-30 miliket kapott csak de nagyon fajt a hasa.3 eves kora ota tudja meinni a tejet.a kicsi em is kap hamarabb.
2014. jan. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A lányom pont betöltötte az 1 évét mikor először adtam neki tejet.

Megitta, semmi baja nem lett tőle, azóta is kap minden nap.

2014. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Még annyi, hogy persze, hogy az orvosok érdekeltek a tápszerek reklámozásában, hiszen ezért ők pénzt kapnak a gyártóktól!
2014. jan. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem értem meg azokat a szülőket, akik csak azért nem adnak tápszert a gyereküknek, mert az orvos érdekelt, hogy a tápszert reklámozza!

Nálunk az anyatejes táplálást reklámozzák és nem a tápszert.

1 éves korig szoptattam, majd mikor elválasztotta magát a kisfiam besétáltam egy drogériába és vettem neki junior tejitalt. Senki nem reklámozott nekem semmit. Te mész a tápszer receptért és nem az orvos keres fel vele! Mellesleg én tényleg nem hallottam még olyat, hogy anyukainkább írok fel tápszert a gyereknek mert engem a nestlé vagy a milupa támogat.

Másrészt 5 válaszból hárman írták, hogy fáj tőle a gyerek hasa. Ha van jobb is mint a tej, akkor miért ne adnám azt? 1,5 évesen még junior italt kap reggel/este és még egy darabig ennél maradunk. Emellett már 9 hónapos korától kap joghurtot, sajtot, kefírt, tea vajat, túrót, tehát savanyított tejterméket.

2014. jan. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1. A férjem orvos, ő a tápszer gyártóktól egy darab tollat kapott az orvoslátogató végighallgatásáért (főrorvos, országos ellátási illetékességű klinika). Tudom, messziről jött ember, azt mond amit akar, de nem olyan nagy biznisz ez a gyógyszer dolog az orvosoknak, mint amilyennek sokan hiszik.


2. A lányom tejérzékeny, de egyébként sem kapott volna tejet 2 éves kora előtt, mert a nemzetközi ajánlás ez a jelenleg elérhető legpontosabb kutatási eredmények alapján, 2 éves kor előtt azonban nem érzékeny gyerekeknél bvezethetőek egyéb tejtermékek, ill. a tej feldolgozott formái (tejporral készült termékek, tejjel főzés tehát mehet).

2014. jan. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
38%

2-es vagyok.

Nem értem miért kellett lepontozni?

A kérdező kérdezett valamit, én meg válaszoltam!


Nem vagyok bezzeganyuka, soha nem tartottam be kínosan a hozzátáplálási szabályokat, adtam is a tehéntejet 1 éves korukban, de a lányommal ilyen rosszul jártunk, a fiam meg el sem fogadja (de a tápszert sem)


Nem kívánom egy édesanyának sem azt amin én keresztülmentem, hogy ott van egy ártatlan, édes, okos kislány aki semmit nem eszik, aki hónapról hónapra az édesanya szeme láttára szinte elsorvad, aki annyit eszik, hogy még az 1 éves öccse is 5x annyit megevett, hogy jártunk orvosról orvosra és mindenki csak széttárta a karját, eredmények negatívak...


Hála a jó istennek, hogy eszembe jutott, hogy mi van ha a tej a ludas, mert ugye hall az ember mindenfélét... Tavaly szeptember óta nem kapja a tehéntejet és és már rá 2 hétre látványosan megugrott az étvágya és félév alatt elképesztően sokat javult+ nagyon sokat fejlődött testileg és szellemileg is (bár nem biztos, hogy a tehéntej elhagyása miatt). De az addig sápatag, étvágytalan kislányom kikerekedett és kivirult és nekem ez a legfontosabb!


Úgy gondolom, hogy lehet a mi történetünkkel talán egy hasonló cipőben járó édesanyának ötletet adok, hogy mi lehet a baja a gyerekénél. Ezért írtam le.


Eleinte a tehéntejet zabtejjel és rizstejjel helyettesítettem, de egyrészt nagyon drága, másrészt úgy gondolom, hogy a korának megfelelő tápszerben benne vannak a számára megfelelő vitaminok is, ezért döntöttem mellette.

Teszek arra, hogy lepontoztatok, menjetek a fenébe....

2014. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!