Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi a sorrend? Kóstolás-és...

Mi a sorrend? Kóstolás-és szoptatás, vagy forditva?

Figyelt kérdés
kislányom fél éves .néhány napja pár kanál után sirni kezd.ilyenkor megszoptatom-de igy hogyan fog majd kiváltani egy étkezést?
2014. jan. 23. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden kezdet nehéz. Hetekig tarthat.

Ha már nagyon itt az ideje, akkor:

- ne várd meg míg éhes lesz nagyon

- lehetőleg ne legyen szomjas

- légy nyugodt, a szokásokhoz ragaszkodó gyerekeknél lassabban megy, de ők is belejönnek

- ne ölben kóstoltass, hanem pihenő vagy etetőszékben

- esetleg kóstoltasson apa, nagyi, barátnő hiszen Tőled mást vár.

2014. jan. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kóstoltasd amikor még nem nagyon éhes.
2014. jan. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én szoptatástól függetlenül kóstoltatom tízórai-időben, de általában utána 20 percen belül mellre kerül, mert kéri.
2014. jan. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A La Leche Liga, vedönök nemzetközi szervezete ajanlata szerint szoptatas utan kell par kanallal kostoltatni kezdeni 6 hostol. (Csaladi allergianal 7.)

Egy masik oldalon azt olvastam, h nem egyszerre szopi utan, hanem utana allsz neki elkesziteni, tehat 15-20 perc, h ne terhelje meg nagyon a szervezetet. Ha igy csinalod, akkor többet eszik, mint direkt szopi utan. Eleinte azert erdekli az etkezes, mert az asztalnal latja, ahogy masok is esznek, es utanozza, majd ahogy megismeri az izeket, egyre többet eszik.

A LLLiga szerint ez egyeni, vannak, akik tivabb igenylik az anyatejet, es taperteke szerint elönyösebb minden hozzataplalt cuccnal.

Nalunk a nagy eleg nehezen allt at a szilard etkezesre, 1 eves koraban az orvos szerint mar mindent kellett volna ennie, es ettöl messze voltunk. De mindig egeszseges volt es most is, csak eppen keves az eteligenye (most 6 evesen is). Mango meg ilyeneket meg sosem evett, de meg sorolhatnam: gesztenyet sem kostolta meg, meggy es meg van par... A masodik lanyom az elejetöl sokat evett, anyatejet is (a naggyal ellentetben), a hozzataplalas is nagyon erdekelte. Mindig kepes enni, barmikor ültetem az asztalhoz, igy gyakran csuszik a szoptatas... De ha annyira erdekli, sztem ez is fontos, igy minidg adok valamit neki (meg nincs foga, igy harapnivalot, ragnivalot nem tudok sajn), mig a nagynal termeszetesen nem eröltettem.


A LLLiga alapjan: ha elöbb szopi es utana hozzataplalas, igy a gyerek igenye szerint fogja elhagyni az anyatejet, ez lenne az idealis es legjobb. Ha viszont valamiert el akarod valasztani, akkor kell szoptatas elött adni, es igy 1-3 het alatt lehet kivaltani egy etkezest, allitolag.

2014. jan. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2014. jan. 27. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!