Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tényleg sok hírtelen napi...

Tényleg sok hírtelen napi háromszori tápaszer kiváltása milumil sinemilel?

Figyelt kérdés
9.én lesz 5hónapos, már normál adag gyümölcsöt/zöldséget eszik naponta,répát,krumplit,szilvát,banánt,őszibarackot. Humana 1 plust evett napi 5x, viszont megállt a súly gyarapodásba (3600-al született most 6950g) 1,5hete dokinő felírta a milumil sinemilt(nem tejalapú,rizs-szentjános kenyérmag pép) ,napi 3x javasolta az adagját! Ismerőseim szerint sok hirtelen 3 tápit kiváltani vele. Répvával vagy gyümivel kapja. Most normális igy vagy sem? Szívesebben eszi a pépet mint a tápit! Félek hogy elrontottam...

2014. jan. 31. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem is sok, neki még bőven anyatej/tápszer kellene, hogy legyen az étkezései alapja. A súlya alapján nem is lenne indokolt, hiszen csaknem megvan a duplázás, legalábbis 6 hónapos korára meglesz, ez teljesen normális súlygyarapodás! Mennyire mozgékony, hogy áll a mozgásfejlődéssel? Mert az is sok energiát igényel, amikor mozognak, sokszor megáll a súlyuk is egy kicsit.

Fél éves kor után is napi 500 ml tejalapnak meg kell lennie, ez általában 2x tápszeres étkezés nálatok (reggel és este mondjuk). A sinemilt vagy sinlacot esetleg mint fő étkezés, vacsira adnám, de még kicsi hozzá a babád - esetleg keverd a gyümijébe, stb. Bevallom én használtam sinlacot de nagyon nem jónak találom hogy rengeteg a cukor benne, minek tömjem a gyerekembe a cukrot?

2014. jan. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sokat mozog, sokat játszik :-) Viszont a tápit már kicsivel előtte sem ette meg mind a 200milit, mindig meghagyja az 50-100milit :/ most 170et csináltam de abból is meghagyott 50milit :( a pépből egy kanállal sem hagy!

8:30kor 200mili tápi

11:30kor 150mili pép 50mili gyümivel vagy zöldséggel és megeszi mind

15:00kor 200mili tápi(50-100mili marad)

18:00kor. Pép gyümivel

21:00kor. Tápi

Sokszor van hogy a 15órai is pép, mert a tápot nem szívesen eszi :(

2014. jan. 31. 15:59
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor megfogadom a tanácsodat, és napi 1x adok neki mondjuk ebédre zöldséggel :-)
2014. jan. 31. 16:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2014. jan. 31. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!