Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 hónapos kisfiam miért ilyen...

Belly91 kérdése:

8 hónapos kisfiam miért ilyen válogatós, , miért eszik ilyen keveset? Meddig mehet ez így? Tudok rajta valahogy változtatni? Kezdek már eléggé elkeseredni.

Figyelt kérdés

Kisfiam 27-én lesz 8 hónapos. Kezdetektől nem volt sajnos tejem. Eleinte jó evő volt, még többet is evett a kelleténél az orvosunk szerint. Ez azonban 3 hónapos kora körül valamiért megváltozott. 3350 grammal és 50 centivel született, most 8600 gramm és 72 cm. A fejlődésével tehát megítélésem szerint nincs gond, mégis kész rémálom az etetés....

Reggel 8kor tejpépet eszik 100-150 ml-t cumisüvegből.

Aztán 11:30-12 körül gyümölcs hússal vagy sinemillel dúsítva 100-150 g kanállal

15:00 körül gyümölcs 100-150 g kanállal

18-30-19 közt tejpép vagy gyümölcs cumisüvegből 150-200 ml

Végül 22-kor tejpép cumisüvegből 150-230 ml

Ezután reggelig alszik.

Itatni etetések után szoktam mert ha két etetés kozt itatom az a következő evés rovására megy. Egész bap 100-150 ml-t iszik baba gyümölcs levet.


A gondom hogy inni csak a gyümölcs lét fogadja el. Amíg vízzel próbálkoztam képes volt egész nap nem inni csak 10-20milit oösszesen.

A másik gond hogy az egész napi megevett mennyiség 600-750g plusz az itóka, ez hónapok óta ennyi, nem nő az adag, , és látható hogy ennek is egy jelentős része gyümölcs vagy higra készített tejpép ami kevésbé laktató és tápláló.

Illetve egyáltalán semmi zöldséget nem fogad el, csak az üveges vagy saját készítésű gyümölcs pépeket és az üveges gyümölcs+hús pépeket. Pedig már 4 hónapos kora óta kiserletezunk a hozzátáplálással.

A legtöbb általam ismert ilyen korú baba vizet iszik illetve sokkal több féle ételt esznek már és jóval nagyobb 200 g körüli adagokat, a napi adagjuk is inkább 900-1000 g környékén jár nem 600-750.

Na és persze nem mindegy hogy a baba jóízűen bevágja a nagyobb adagot, vagy mint nálunk, még ezeket a kis adagokat is csellel kell beleugyeskedni, dúdolni szövegelni tukmálni, mert ha akkor hagynank abba az evést mikor ő elkezd máshova figyelni, feszelegni, ellenkezni, , ésnem vetnénk be a fent említett cseleket akkor képes lenne 500 g napi bevitel környéken meg állni.

Ti hogy ítélitek meg a jelen helyzetet? Vajon mikor fogja elfogadni kisfiam a zöldségeket és vizet? Egyáltalán meddig jó ez így, és mikortól kellene már valtozatosabban ennie? Vagy most már mindig ilyen válogatós rossz evő lesz hogy szinte úgy kell megtomni? Bánt az is hogy hiába főzök neki én a legnagyobb gonddal és szeretettel (szerintem finomabbat) mint a bolti bébiétel, gondolva hogy mennyire fog neki ízleni, szinte minden megy ki a kutyának, mert sokkal inkább az üveges bébiételeket favorizálja, pedig szerintem egészségesebb és táplálóbb lenne a házikoszt (nyilván az életkorának megfelelően elkész8tve)

Nagyon rossz már hogy az orvosnál, a védőnőnél és a többi anyuka szemében is mi vagyunk a rossz evő válogatós gyerek és a lusta anyuka aki nem főz neki inkább az üveges koszttal tömi. Persze főznék én ha megenné csak ezt senki sem kérdezi. Csak kapjuk hogy ja mert lusta vagyok főzni neki, meg hogy miért eszik ilyen keveset majd baja lesz, miért nem eszik valtozatosabban, meddig fog még cumisüvegezni, stb. Nehamindezt gúnyosan és gonoszan fogalmazva...és sajnos ebből néhány dolog tényleg helytálló, mert szerintem is keveset és kevés félét eszik, illetve tényleg jobb lenne csak kanalazni, ami egyébként ügyesen megy neki nagyon, csak sajnos tovább tart, elunja, igy kanállal még kevesebbet eszik mint üvegből.



2014. márc. 25. 10:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Bár az én lányom enne ennyit. ..szerintem teljesen rendben van! ! Ha szépen fejlődik nem kell aggódni! !:-):-)
2014. márc. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Először is ne aggódj, szép mennyiséget eszik, neki ennyi elég.A súlya, hossza teljesen rendben van, sőt! A többi anyukával, vagy beszólogatásokkal ne törödj (tudom, hogy nehéz, mert bánt).

A hozzátáplálás trükközések sorozata..nekem is 8 hónapos lesz a kislányom, és bár nem válogatós annyira, sokszor kell trükközni. Nagy konyhatündér vagyok, imádok sütni-főzni, és úgy, de úgy rákészültem a hozzátáplálásra!! Szakácskönyv-hegyek, alapanyagok..És nem ette meg. Csak az üveges bébiételt.De olyan szinten, hogy az almát se fogadta el!! A kisüveges almát meg simán..Azt amit nem szeret (krumpli, brokkoli, répa), keverem olyannal amit igen (gyümölcs, sütőtök).Pl.: a kiskanál egyik felére brokkolis krumpli, a külső felére meg sütőtökön "kanalazok", mintegy bevonva a neki nem tetsző zöldségeket, és így megeszi!! Vagy gyümölccsel keverem. Muszáj, így ízlik neki. Tejpépet még nem próbáltuk, egyébként anyatejes. Hidd el, eddig jól csináltad, tény, hogy nem egyszerű, de látszik, hogy mindent megteszel, a babád pedig szépen gyarapodik! Fel a fejjel, kitartás!

2014. ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!