Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit tegyek, hogy egyen végre...

Mit tegyek, hogy egyen végre a 9 hós fiam?

Figyelt kérdés
Még mindig nagyon anyatejes, de nappal már próbálom csak reggel és este adni neki a tejcsit, hátha az éhségtöl megeszi a föttételt is, de sajnos eddig ez sem segített. Semmit, se babánt, édes gyümit, se zöldség pürét, répát, krumplit, konkrétan semmit sem hajlandó elfogadni. Folyton csak hisztizik és köp ki mindent a szájából.

2014. ápr. 1. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit finomabban próbálkozz. Gondolom még nem váltottatok ki étkezést. A helyedben én egyenlőre csak a tízórainál próbálkoznék, mert ha nagyon erőszakos vagy akkor bedacolhat. Azt próbáltad már, hogy kevés anyatejet keversz a gyümölcshöz? Így talán kicsit ismerősebb lesz neki az íze, könnyebben elfogadja. Írj még, hogy hogyan csináltad a kóstoltatást, mert sok minden lehet, ami miatt nem fogadja el.
2014. ápr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 9 hónapos korára megkóstolt mindent, evett rendesen, aztán kinőtt az első foga és attól kezdve nem evett, próbáltam mindent, aztán 1,5 éves kora körül elkezdtem nem rágörcsölni, és akkor elkezdett enni, 2 éves korára már kb eszik rendes adagot. Persze sokat szopizik mellette, jól fejlődik, orvos, védőnő szerint is.
2014. ápr. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, azt is próbáltam, hogy anyatejet adok a püréhez, de az sem kellett neki. 6 hósan, nagyon óvatosan kezdtük el, mert ekcémás picit a böre és ezért figyeltem mire hogyan reagál, de szerencsére semmi nem okozott eddig gondot (bár szinte 2 kanálnál nem is evett többet semmiböl). Próbáltam már, hogy hagyom majszolni, túrkálni az ételben, ismerje meg mi kerül a szájába, eljátszik a még tiszta kanállal, tálkával is. Ha mi eszünk, szülök elötte, úgy nyújtogatja a nyakát, mintha majd éhen halna, de ha adok picit abból amit ö is ehet (pl. egy banánt ha eszek épp), akkor már úgy nem kell neki, egy kanállal eszik és a következönél már köpköd, öklendezik, fejét rázza stb.
2014. ápr. 1. 17:18
 4/8 A kérdező kommentje:

A fogra én is gondoltam, mert most jött ki neki 3 is szinte egyszerre, de ennek már lassan 2 hete és azt hittem, na akkor most végre eszünk... sajna nem :(


Az lehetséges, hogy én vagyok az oka ? Mármint mivel tölem a tejcsit szokta kapni ezért esetleg nem érti miért nem azt adok ? Amikor egy hetet a nagyinál voltunk, olyan szépen elkezdett végre enni, mint még soha, és ha nagynéha a párom eteti akkor is 5-6 kanállal befal, míg nálam ugyanazt az ételt rögtön kiköpi.

2014. ápr. 1. 17:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Én pont ugyanezt a kérdést szerettem volna feltenni. 9hós fiam alig eszik. Szinte mindent kiköp,öklendezik... Maximum 100g amit bele tudok tukmálni és szinte mindig kell után a cici. Mi elutaztunk a telekre vidékre pár napra és a jó levegő hatására elkezdett enni. Túlzásba ugyan nem vitte. De most megint nem akar. Alma-banán lecsusszan kb 50g-80g.

Napokban elkezdtem neki normálisan főzni (neki is volt a hátás 3piros folt, de szerintem az öblitőtől), a mi húslevesünkből turmixoltam répát és megette! Mondjuk nálunk vannak jobb és rosszabb napok, amikor egész jól eszik és amikor szinte csak cici. Próbálj meg egy kis sót tenni a zöldségekhez, illetve párolni a gyümölcsöt, úgy édesebb.

2014. ápr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tanaccsal nem tudok szolgalni, mert ugyanebben a helyzetben vagyok. 6 hosan kezdtem a hozzataplalast, most 8 hos es semmit nem hajlando megenni a legeleje ota, csak kostolt eddig, mert mindent kikop. Kostoltatni is csak ugy tudom, hogy odatarton a szajahoz az itatopoharat, mert a vizet szereti es kinyitja a szajat en meg gyorsan beadok egy kis kajat:) Persze, kikopi, de vslamennyit eszik is. Mostanaban mar rajott es ezt sem tudom mindig elhatszani:) Csak az anyatej kell neki. En nem aggodom emiatt, szerintem 1 eves korig ugyis az anyatej a fo ennivalo neki, igy van meg ido boven, hizik is rendesen, nincs gond. Addig is probalkozom.
2014. ápr. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ezen okból kifolyólag kezdtem el 4, 5 hónaposan hozzáplálni. A nagyot későn kezdtem és alig eszik meg valamit. Pedig már 10eves. Borzasztó rossz evő. Ráadásul akkoriban egy éves kor után kellett bevezetni a glutént . Hát liszterzékeny, tej allergiás ekcémás. Alig eszik meg pár fajta ételt. Egy professzor ismerősünk szerint hibás irány az immunkapu bezárása után kezdeni a hozzáplálást. Szerinte pár év és újból 4-6 hónap lesz az ajánlott. .Bocsánat kicsit off de valamelyest a témához kapcsolódik
2014. ápr. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszait, mindegyik hasznos. Igen a húsleves nálunk is bejött, azt valamivel jobban ette, ezért gondoltam is, hogy sósabb dolgokat kíván nem annyira édeset, de aztán egy weboldalon olvastam, hogy sót még ne tegyek az ételébe, mert tönkreteszi a veséjét a picinek. Megijedtem, azóta nem merek sózni ha neki fözök (korábban is 4-5 literbe egy csipetnyit tettem).

A gluténnel meg tehéntermékekkel mi is várunk, de néha elfog a bizonytalanság, hogy jól teszem-e. Viszont szerencsére jól tudok szoptatni, van tejem elég és szeretném is folytatni kb. 1,5 éves koráig. Csak szeretném azt is,hogy rendben egyen minden mást is.

Tegnap este egyébként készítettem neki körte-banán kompótot és egész szépen befalta (150 ml körül), de nem tudom azért-e mert apa etette meg, vagy az is közrejátszott, hogy eléggé levesesre sikerült, majdnem iható volt olyan híg lett az állaga. Persze kiskanállal lett eetve, de lehet a hígabbak könnyebben elfogadja. Nem tudom, mindenesetre ma megpróbálom ugyanezzel én megetetni.

2014. ápr. 2. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!