Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Lehet hogy túletetem a babámat...

Lehet hogy túletetem a babámat? Hány ml pürésített étel ajánlott egy 6-7 hónapos babának egy alkalomra?

Figyelt kérdés

Általában így eszik egy nap:

7-kor 180 ml tápszer

12-kor 200-250 ml zöldségpüré

16-kor 120 ml tápszer

19-kor 200-250 ml zöldségpüré

21-22-kor 100-150 ml tápszer

Tápszerből annyit adok, amennyit csak akar, de általában ennél többet nem akar. Viszont a püréből még nem próbáltam ki, mikor lenne elege, de ennél többet nem merek adni neki, 6 és fél hónaposan. Amúgy leggyakrabban édesburgonya-cékla van benne, ha ez számít, és ha az adag után tápszert kínálok neki, nem fogadja el. A püré kicsit sűrűbb, mint a bolti pürék. Szerintetek túl sokat eszik?


2014. ápr. 7. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:

200-250 ml főzelék szerintem kicsit sok.

Legalábbis az én védőnőm 150 ml körül javasolta így első körben. Én is annyit adtam a fiamnak.

2014. ápr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elég neki 150 milli. Az én fiam 6 és fél hónaposan beszlopált 250 milli pépet, és egész délelőtt hányt. ijesztő volt. Akkor ez vissza is vetette a kóstolási kedvét hetekre. Most múlt 1 éves, és mostanában már 200-250 millit eszik egyszerre, de ehhez hónapoknak kellett eltelniük.
2014. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A püré sok, szerintem a fele elég, a tápszer viszont kevésnek tűnik a 100-150 ml. A püré sűrűbb, jobban eltelíti mint a tápszer, abból kevesebbel jól kéne laknia.
2014. ápr. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom lassan hat és fél hónapos lesz, igen jó evő; szintén mondhatom, hogy nem tudom, mennyit enne a püréből, mert mindig mindent megeszik, amit adok...

Egyébként én is ilyen "felállásban" etetem, hogy a második és negyedik étkezésre adok neki pürét, csak nálunk a 2. evés de. 10-kor van, most 130 gr gyümölcsöt kap (nemrég emeltem ennyire, vagy egy hónapig 100 gr-ot adtam) és fél-egy babakekszet.

A negyedik étkezésünk az uzsonna, kb. 5 órakor, ekkor zöldséget eszünk, 90 grammot adok és utána 1/3 adagnyi tejpépet.

Napi háromszor általában behúzza a 180 ml-ről készített tápszert, ami ugye elkészítve 200. Nagy ritka, ha meghagy 20-40 ml-t.

2014. ápr. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Főzelékből, gyümölcsös gabonapépből babám is megeszik 270-300 körül a többi evés tápszer 220-230 ml. Nem 6,5 hónaposan kapott ennyit, hanem 7,5 hónapos kora körül (így is alig hízik, viszont azóta átalussza az éjszakát). Szerintem minden babának eltérő az igénye. Rengeteget eszik, de kb 8,5-9 hónapos korára érte el a 8 kg-t.
2014. ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!