Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Igaz, hogy három hónapos...

Igaz, hogy három hónapos babának lehet adni már pépes ételeket?

Figyelt kérdés
Már a masodik ismerősöm von kérdőre, hogy még a baba csak anyatejet kap. Mondtak hogy adjak neki almát, banánt. Nem korai?
2014. ápr. 12. 05:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem adnék neki még. Ráér még a szilárd ételt elkezdeni. De ha figyeled a babád, te is látod, hogy igényli-e egyáltalán. 4hónapos kor elött nem is nagyon szokták elkezdeni a hozzátáplálást,de jobb megvárni a6hónapos kort!

Szerintem amúgy másra/senkire ne hallgass! (rám se:):)) csak hallgasd meg mindenki véleményét, és használd amit jónak látsz!

2014. ápr. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem értem mi közük hozzá, a babára és a gyerekorvosra, védőnőre hallgass inkább. Én is utálom mikor mindenki előadja, hogy kéne csinálni, úgy látszik ez valami kórság már...
2014. ápr. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, régen is túlélték a babák. Hasznos-e? Nem. Totálisan felesleges. 4 hónapos kora előtt még a megfelelő emésztő enzimjei sincsenek meg, hogy megeméssze, de baja nem lesz tőle, ha kap. A WHO szerint anyatejes babáknak a 6. hónapig teljesen elég kizárólag anyatejet adni. Az, hogy a 70-80-as években már 2 hónaposnak is adták az almát, körtét, banánt, nem jelenti azt, hogy annak volt értelme. Akik akkor voltak anyák, megszokták, hogy adják. Az más kérdés, hogy a "minek?" kérdést nem tették fel.
2014. ápr. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
65%
Ha van anyatej, ne adj neki semmi mást. Még vizet sem. Nekem két gyerekem van, az elsőnél hallgattam a nagyokosokra és négy hónaposan már pépet evett, nem is akart szopizni utána és tápszeres lett. A másodiknál csak magamra hallgattam, és fél évig csak anyatejet kapott, már lassan két éves, este még szopizik, sosem volt beteg. A tápszert hírből sem ismeri. Egyébként a 3 hónapos baba gyomra se arra van kitalálva hogy pl gyümit egyen. Persze régen is túlélték...sok beleszólása nincs egy babának, azt eszi amit adsz neki. Hallgass az ösztöneidre, és állj ellen a sok okoskodónak. A te babád, a te döntésed. :)
2014. ápr. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
három hónaposan még korai. Legkorábban 3,5 hónaposan lehet elkezdeni a gyümölcsöt keksszel, de inkább várj 4 hónapos koráig.
2014. ápr. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nemrèg volt valami konferencia vezető védőnőknek orvosoknak, stb. Pont szó volt róla, hogy megint más elveket lehet követni. Ilyen például, hogy 4-6 hónapos kortól már ellehet kezdeni például a tehéntejet adni, persze nagyon zóna adagban és gondolom a megfelelő formában, valamint (késhegynyi) lisztes sűrítést is lehet alkalmazni a főzelékeknél. Ezzel kivédhető a kicsik intoleranciája. Egész eddig az volt, hogy 1 éves kor alatt még csak véletlenül se. Én még szülés előtt vagyok, de már annyi különböző infó van, hogy a fene se tudja mi a jobb. Mindenesetre amit anyáink a mi korunkban alkalmaztak az nem lehet nagy mellélövés.
2014. ápr. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindent lehet. Pacalpörköltet is, csak épp nem tesz neki jót. Ajánlom olvasásra:


[link]

2014. ápr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!