Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételeket adtok a...

Milyen ételeket adtok a babának kézbe és mikortól?

Figyelt kérdés
Nekem 7 és fél hósak, kölesgolyót próbáltam, kisfiamnak bejött. Banánt is kis falatot, de azt nem rakta a szájába. Kislányom meg egyiket se, de amúgy mindent a szájába vesz, ami nem kaja:)
2013. márc. 19. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
kifli,piskóta,lényeg hogy nagy legyen,amit meg tud fogni.8 hónapos 8 foggal.
2013. márc. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a végén már csak kölesgolyót mertem adni, azt is egyesével, mert mindenből leharapott egy hatalmasat, majd öklendezni kezdett. Még most 16 hónaposan is sokszor ezt csinálja, úgyhogy max. banánt meg kölesgolyót adok így a kezébe, vagy kiflit, de ezeket is sokszor betömi, és ki kell vennem a szájából.

Viszont mindenféle főtt kaját ami nem főzelék eléteszek (főtt zöldség, husi, rakott dolgok, rizs, krumpli, stb.), összevágom kisebb darabokra, és szépen felszedegeti.

Almát semmiképp ne adj a kezébe, mert ha abból leharap egy nagyobbat, az könnyen elakadhat és nem olvad fel mint pl. a piskóta.

2013. márc. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én már 6 hónaposan adtam a kezébe kekszet. Akkor ügyesen ette. Utánna olyan 7 hónaposan volt egy periódus amikor nem akarta enni, csak ha a szájába adtam. Nem erőltettem, de olyan 8 hónapos korától megint eszi ha a kezébe adom :). Szerintem ne aggódj a lányodért. Még szoktam adni banánt, kiflit, feldarabolva már a zöldségeket is eszi. 9 hónapos és 8 foga van.
2013. márc. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
5,5 hónaposan adtam a kezébe kekszet, babapiskótát. Nagyon ügyesen megeszi, közben játszik is.
2013. márc. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem aggódok, valahol olvastam, 8 hónapos kortól elég kezükbe adni, ők még nem is ülnek:) Kekszet babapikótát nem akarok, cukrosak... Korpovitot lehet adok:)
2013. márc. 20. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!