Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti olyat is adtok a babának,...

Ti olyat is adtok a babának, amit amúgy soha nem esztek/ettetek?

Figyelt kérdés
Anyósom folyton azzal cseszeget, hogy csináljak céklát, csicsókát meg csináljak ezt meg azt. Nem azt mondom, hogy kétfélével etetem, de pl. céklát egész életemben sose csináltam, csicsókát szerintem még nem is láttam élőben, meg vannak még ilyen dolgok, miért adnám neki? Ő a táblázatok adható listájából úgy gondolja, hogy adjam is mindet. Most komolyan ennyire gáz vagyok, hogy nem adok olyanokat, amit soha életünkben nem ettünk mi sem? A hat hónapost listából, amit mondjuk a kismamablogon találtam a céklát nem csináltam, de gesztenye, meggy, krumpli, sütőtök, répa, alma, barack, ezek mind okésak. De hogy miért nem adok céklát is??? Most lesz valami baja, ha egy-két dolgot kihagyok, mert életemben eszembe se jutott olyat csinálni?
2014. ápr. 23. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Én adtam céklát, kelbimbót, sóskát és jó pár olyan zöldséget kiskorában, amit mi nem eszünk. Na meg halat. Én utálom, de neki természetesen adom. Nem vagy gáz, de a gyerek azért megismerheti azokat a dolgokat is, amiket Te nem eszel, hátha ő megszereti és egészséges is.
2014. ápr. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Nekünk pont sütőtök szezonban fog kezdődni a hozzátáplálás. A férjem és én sem szeretjük, nem is készítettem soha, de biztos, hogy fogok csinálni a picinek. A céklát sem csipem, valószínűleg azt ki is fogom hagyni. Nem hiszem hogy gond, ha valami lemarad a "listáról". A drága mama hagyja, hadd csináld úgy, ahogy te gondolod!
2014. ápr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Természetesen nem lesz baja.De sütőtök főzeléket szoktál enni?Esetleg gesztenyével? Én megfőztem az ilyeneket, pedig spenótot sem ettem soha. A cékla különben nagyon egészséges,csak ne ilyedj meg,hogy bordót fog kakilni.A gyerekek többsége szereti,mert alapból édes.

De a Te döntésed.

2014. ápr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem is az, hogy nem akarom, hogy megismerje, csak anyósom úgy adja elő, hogy ha mondjuk 12 dologból egyfélét nem adtam neki, akkor azt miért nem, hát az is kell. Hát szegény gyerek olyat miért nem eszik? Én már néha azt hiszem, hogy most akkorát ártok ezzel úgy mondja. Anyukám meg teljesen az ellenkezője, ő annyit mondott, hogy "ki a fene eszik céklát, ne foglalkozz vele, te se kaptál semmi bajod". Meg vagyok én áldva velük.
2014. ápr. 23. 19:20
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja, de jobb ha minél több ízt megismer. Amit nem tudsz elkészíteni, vagy nem akarsz vedd meg bébiételben, én is így csináltam, vannak érdekes kombók. Mi pl. soha nem ettük és nem is főztem sóskát, parajt de a gyereknek megcsináltam, szerette.
2014. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nekem az van az emlékeimben, hogy a céklától nagymamámnál mindig lábszag volt.


Egyébként sütőtök levet, meg pürét is fogyasztunk, meg ilyesmit. Sok zöldséget eszünk egyébként is, de van egy-kettő, amit valahogy sose.

2014. ápr. 23. 19:22
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt add a gyereknek amit te jónak látsz. Mondjuk azt is vedd figyelembe, hogy sok olyan étel van pl. saláta főzelék amit a babák gyakran nagyon szívesen esznek, de én tuti nem bírnám megenni. Céklát mi szoktunk enni nem hiszem, hogy az olyan ritkaság lenne (céklasalátát, savanyúnak soha nem ettétek) én nagy lelkesen a kertből szedtem céklát pont a napokban és főztem meg a babámnak, de ez volt az első kaja amitől öklendezett, így nálunk ez ezért szünetel. Nyilván lesz számtalan dolog amit nem tudsz neki adni pedig a listákban szerepel pl. mángold, nyúlhús, kelbimbó stb. Ami nem annyira általános, hogy minden út szélén kapni. De az én privát véleményem, hogy minél több ételt meg kell kóstoltatni a babával hiszen ezekből mind tanul, és hozzászokik az ízek változatosságához. Mi nem eszünk édesítőszert, így én ezt nem adom a babámnak (legtöbb HA tápszer-tejpép tartalmazza) szóval nekem is van amit nem adok a babának mert mi sem fogyasztjuk. Kutya baja nem lesz ha egy két dolgot kihagysz, de azért vedd fontolóra azt is amiket mondtam (változatosság, más az ízlése mást szeret, ásványi anyagok változatossága)
2014. ápr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Naná,hogy adok... a zöldségek 70%át nem eszem meg,de simán adom nekik és szeretik is. Nah meg a cékla az nálam is nagy mumus mert még a szagát se igazán :S de ettől független az egyik gyerek nagyon szereti és vas szempontjából meg jó is.

Nekem van egy saját ízlésem amit nem akarok a gyerekeimre rányomni...kóstoljanak csak mindent végig és döntsék el,hogy mi az amit szeretnek és mi az amit nem...amit meg szeretnek azt meg naná,hogy megcsinálom nekik

2014. ápr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem vagy gáz, csak ne lepődj meg mikor válogatós lesz. Később nehezebben szokik hozzá az ízekhez. Én lehetőséget adnék neki, hogy eldönthesse mit szeret és mit nem. Ha bölcsibe, oviba kerül, ott se válogathat, mert akkor éhen marad, senkit nem fog érdekelni hogy azért nem eszi meg mert nem ismeri.
2014. ápr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
61%
Csináltasd meg az anyóssal a céklát, ha ennyire ragaszkodik hozzá.
2014. ápr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!