Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti olyat is adtok a babának,...

Ti olyat is adtok a babának, amit amúgy soha nem esztek/ettetek?

Figyelt kérdés
Anyósom folyton azzal cseszeget, hogy csináljak céklát, csicsókát meg csináljak ezt meg azt. Nem azt mondom, hogy kétfélével etetem, de pl. céklát egész életemben sose csináltam, csicsókát szerintem még nem is láttam élőben, meg vannak még ilyen dolgok, miért adnám neki? Ő a táblázatok adható listájából úgy gondolja, hogy adjam is mindet. Most komolyan ennyire gáz vagyok, hogy nem adok olyanokat, amit soha életünkben nem ettünk mi sem? A hat hónapost listából, amit mondjuk a kismamablogon találtam a céklát nem csináltam, de gesztenye, meggy, krumpli, sütőtök, répa, alma, barack, ezek mind okésak. De hogy miért nem adok céklát is??? Most lesz valami baja, ha egy-két dolgot kihagyok, mert életemben eszembe se jutott olyat csinálni?
2014. ápr. 23. 19:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

cékla leves nyami de szeretem .-)

de készült már céklás túrókrém is


csicsókából pl pürét csinálok vagy tocsnit imádják a gyerekek


de azt adsz neki amit jónak gondolsz :-)

2014. ápr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósom céklás csokitortáját tutira szeretnéd ;)


Igen, adtam olyat a fiamnak, amit én egyébként nem eszem, pl. zöldbabot, marhahúst. Írták előttem, döntse el ő, hogy mit szeret :)


Én a fiam kapcsán ismerkedtem meg az édesburgonyával, és állati nagy haverok lettünk :D

2014. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hányféle zöldséget eszuk 6-12 hós korig, hanem utána egész életében mennyit. Ha a szülő nem sokat, akkor azt látja. Ha undorral adja, azt érzi.

Mi előtte is sokat ettünk, azóta mégtöbbet, fobtos a példa. Az ellenkező is igaz: ne egyél lopva csokit a gyerek előtt ha tőle tiltod.

És mi a kását se csak neki főzzük, mert mi régen is ettünk hajdinát, amarántot, kölest.

De pld májat nem adok neki, mert mi se esszük. Mégsincs vashiánya.

2014. ápr. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!