Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor adtatok először a...

Mikor adtatok először a gyereknek kristálycukrot?

Figyelt kérdés
Gondolkodtunk természetesen a xilit-en és nyírfacukron, de elvetettük végül. Most már ízesíteném a főzelékeket Neki, mert a tejpépek és itthon facsart gyümölcslevek után - talán érthetően- fintorog főzött dolgok íze miatt. Előre is köszönöm!

2014. ápr. 28. 19:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Én azért nem nyugodnék bele, hogy fintorog az ételekre (zöldségekre). Szerintem cukor helyett inkább próbáld úgy, hogy a gyümölcsbe keversz egy kis répát, sütőtököt stb. és napról napra több lesz benne a zöldség mint a gyümölcs. Amúgy én csak olyan tejpépet veszek a gyereknek amiben nincs édesítőszer, tehát cukor van benne, így ilyen meggondolásból pár szem cukrocska nem hiszem hogy gond. Mi 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást most 6 hónapos. Én még nem adtam cukrot mert nem látom szükségét az ételei ízesítését még.
2014. ápr. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
minek a gyereknek cukor? tegyél répát a főzelékbe vagy főzz olyat, amit megeszik
2014. ápr. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mi is 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást és most múlt 7 hónapos. Köszi első válaszoló, azért is gondoltam hogy nem baj ha adok hozzá egy kicsit (tejpépből kiindulva) meg a babakekszben is van.

Második válaszoló: Köszi Neked is, nem azt írtam hogy kiskanálnyival tömném. A gyerek nem buta. Ha este kap Szép álmokat tejpépet ami igenis édes, majd másnap adok Neki mondjuk vegyes zöldség főzeléket amiben van répa, egyértelműen a tejpép jobban fog ízleni Neki. Amivel szerintem nincs gond.

2014. ápr. 28. 19:51
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapos a fiam, de nem adunk neki kristálycukort, sőt ameddig csak lehet elkerülöm. Én is IR-es vagyok, a családban is sok a cukorbeteg, sőt beismerem jómagam cukorfüggő is vagyok. Megőrülök az édességért. És ezt nem szeretném a fiamnak átadni, így ameddig csak lehet kihúzom. Ő is szívesebben eszi a tejpépet, gyümölcsöt, de attól még meg kell ismernie más ízeket is. Persze könnyebb lenne minden édesíteni, de nem mindig kell a könnyebb utat választani.
2014. ápr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

17 hónapos, a mai napig nem kap cukros ételeket, se kekszet, semmit amiben cukor van. Bár lehet, hogy valaki ezt túlzásnak tartja, én 2 éves koráig ezt be akarom tartani.

Az egyetlen kivétel a tejbegríz, ezt íztelennek találnám magában, így ehhez teszek mindig egy negyed teáskanálnyi cukrot a faháj mellé, bár ilyet csak kb. heti egyszer főzök, szóval nem kap sokszor.

2014. ápr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Értem, hogy nyilván a tejpép finomabb mint a répapüré, de azért mindent meg kell ennie és meg kell szoknia. Én is szívesen ennék inkább minden nap makarónit palacsintával, de azért az egy oldalú táplálkozásnak mint tudjuk elég sok hátránya van. Az a baj, hogy most még csak pici cukorról beszélünk, de ahogy növekszik egyre több és többre lesz szüksége, ha most engedsz ennek a válógatásnak akkor később még nehezebb lesz ellent mondani, amikor már "ténylegesen" ő dönti el hisztivel-rosszalkodással-kiabálással stb. hogy már pedig ő nem eszi meg a borsófőzeléket csak tejbegrízt csokival, és nem iszik meg mást csak kakaót. Persze ez most messzinek tűnik és azt mondod te ezt soha nem engednéd, de hidd el nagyon könnyen eljuttok a pici cukortól a "kilószám" csak édeset hajlandó megenniig. És ezt gondolom te sem szeretnéd.
2014. ápr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
3 éves a fiam, soha nem használok cukrot .
2014. ápr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem használtam xilitet meg nyírfacukrot, az olyan ételekbe, amit szükséges volt édesíteni, kristálycukrot tettem (pl. sóska). De főzelékbe soha nem jutott eszembe tenni. Az én babáim is minden este tejpépet ettek, meg naponta ettek gyümölcsöt, a főzelékek közül meg valamelyiket megették, valamelyiket nem. 7 hónapos babának már elég sok mindent lehet adni, például sütőtök, cékla, répa, fehérrépa, paradicsom - ezeknek sokszor édeskés az íze. Persze nem lesz semmi baja, ha kis cukrot teszel a répa-krumpli pürébe, de esetleg azt szokja meg, az lesz neki a természetes, nem a natúr ízek, és félő, hogy később még kevésbé eszi majd meg a zöldségeket.
2014. ápr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a választ! Szép estét!
2014. ápr. 28. 21:39
 10/15 anonim ***** válasza:
bocsi-hogy belekotyogok-de a sóskát hogyan édesititek?mert abba répa nem mehet-én sem tettem idáig semmibe-csak abba az egy ételbe egy picit-azért remélem akkora bajt nem csináltam
2014. ápr. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!