Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor adtatok először a...

Mikor adtatok először a gyereknek kristálycukrot?

Figyelt kérdés
Gondolkodtunk természetesen a xilit-en és nyírfacukron, de elvetettük végül. Most már ízesíteném a főzelékeket Neki, mert a tejpépek és itthon facsart gyümölcslevek után - talán érthetően- fintorog főzött dolgok íze miatt. Előre is köszönöm!

2014. ápr. 28. 19:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én xilitet nem adnék se babának se nagyobb gyereknek. Iszonyú hasmenést tud csinálni, annak akinek nem jól bírja a gyomra. Ismeretségi körömben többen is igy jártak vele. De a gyerekorvos is azt mondta, hogy inkább cukor mint édesítők vagy a xilit.
2014. ápr. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Miért ne mehetne répa a sóskás ételhez? Természetesen mehet, ha akarod.


A sóskába én semmit nem teszek a lányomnak.

Sóska, krumpli és csirkehús az elejétől. Nagyon finom, kóstoltam én is. Persze nem szabad túl sok sóskát tenni bele, mert akkor túl savanyú lesz.

Másrészről az a jó, ha mind az 5 alapízt megismeri és megszereti a gyerek a kezdetektől.

2014. ápr. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szia, én babám is elég válogatós. elég sokáig nem akart szinte semmit megenni. Aztán megette a gyümölcsös babaételeket. Próbálkoztam a zöldségesekkel is, de azok nem kellettek neki. De elkezdtem neki én főzni és ízlik neki. Szereti ha van benne krumpli, ha valami nagyon répás az nem kell neki. Szerintem felesleges a cukor, meg az édesítés, bár ez elég off de én a zöldségekbe teszek pici sót. Meg kell ismerkednie különböző ízekkel, és hidd el, van olyan, hogy ezen a héten nem eszi meg, vársz picit és utána imádja. Vagy picit variálj rajta, mondjuk én kislányom imádta, amikor krumplit főztem neki spenóttal, pici fokhagymával, aztán tettem bele tojássárgáját. valami isteni volt, csak úgy habzsolta :)
2014. ápr. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a cukrot felejtsd el, de gyümölcsöt nyugodtan tehetsz a főzelékekbe /alma, barack, körte/ kb 6 hónapos koráig az én babám is csak almával volt hajlandó megenni bármilyen főzeléket. Már azt hittem soha nem fog róla leszokni, de szépen lassan megszokta és megszerette a zöldségeket.

Ha mindenképpen édesíteni szeretnél tehetsz bele sinemilt vagy sinlacot. Nekem ezek nagyon édesnek tünnek.

2014. ápr. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
16 hónaposan megesznek mindent édesítés, cukrozás nélkül a lányaim.így szokták meg.Mindenből próbálok nekik olyant adni ami nem tartalmaz hozzáadott cukrot.A főzelékeket, mint ahogy már előttem is említették nyugodtan lehet gyümölccsel, más zöldségfélével édesíteni, ha muszáj.A koruknak megfelelően fogyasztható zöld fűszerekkel is nagyon jól lehet az ételüket ízesíteni. Még bőven ráérnek arra, hogy feleslegesen "tömjük" beléjük a cukrot. :)
2014. ápr. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!