Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tehéntej 1 éves kor előtt?

Tehéntej 1 éves kor előtt?

Figyelt kérdés
Egyre több helyről azt hallom, hogy a legújabb ajánlások-kutatások szerint, 1 éves kor előtt találkoznia kell a gyermeknek tehéntejjel, mert akkor kisebb az allergia kialakulásának a veszélye! Épp az ellenkezőjét mondják, mint eddig! Valaki hallott már erről?
2014. máj. 12. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. És adtam is, természetesen forralva, ki is csapta másnapra, pedig csak először adtam neki, 20ml-t. Utána a bölcsiben a kakaó formájában engedtem, hogy adjonak neki, hisz eltelt 1 év, hátha kinőtte, ugyanis én is ilyen voltam nagyon mini koromban, kinőttem szinte 'azonnal'. Ugye van a tejfehérje érzékenység és a tejcukor érzékenység (laktóz), szóval ha mindenképp adni akarsz neki, van a boltokban alacsony laktóztartalmú tej, akkor olyat nézz. Én nem adnám. Nekem is mondták, hogy legújabb ajánlások stb, hát, legközelebb 2x meggondoltam, hogy mit adok.
2014. máj. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem olvastam és egyetlen szakembertől sem halottam még ilyet. Sőt inkább azt hallom, hogy az újabb kutatások szerint 3 éves korig nem kellene inni.
2014. máj. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen én is azt olvastam már több helyen, hogy 3 éves kor után ajánlott
2014. máj. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor rossz a forrásod.:)

Ugyanis inkább valóban az az új tendencia, hogy minél jobban kihúzzák. Na, nem azért, mert valóban 3 éves korig nem kéne adni, hanem hogy a tápszergyártók, tejitalgyártók is számíthassanak bevételi forrásra.

Amúgy nem csak az allergia éppenséggel az, ami igazán közrejátszik, hogy egy bizonyos korig ne kapjon tehéntejet a gyerek, hanem az is, hogy fejletlen még a gyomruk ahhoz, hogy a tej némely összetevőjét rendesen megemésszék. De 1 évesen már kellően kifejlődött hozzá a gyomruk és az emésztésük. Nyilván akinek meg gondja lesz a tejjel, az egyből ki is fog derülni. És az ugyanúgy kiderül 1 évesen, mint 2-3 évesen.

Szóval várd meg az 1 éves kort és utána már mehet a tehéntej.

2014. máj. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem akarok adni....ha nem lesz elég az anyatej, akkor is tápszert adok majd. Csak ezt hallottam a napokban,olyantól, aki ezzel kapcsolatos előadáson volt. De mégegyszer rákérdezek majd hol is volt, és kitől hallotta!


Igazából azt nem értem csak, h 1 éves kor után adható az ún. tejital...az nem tejalapú? És a tejpép???? Azoktól nem lehet problémájuk? No meg a tehéntej alapú tápszerek...tudom, ezek feldolgozott termékek, de akkor is tejalapúak!

2014. máj. 12. 09:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Az más, amikor egy baba feldolgozott formában kapja tápszerként, tejitalként a tejet és más, ha eleve tehéntejet kap.

Meg amúgy ha nézed, akkor a hozzátáplálási táblázat szerint is 8-9 hónapos korban már bevezetésre kerülhetnek a tejtermékek, tejkészítmények, de azok is azért mások, mint a tehéntej. Más az, hogy eleve kap 2-3 dl tejet a gyerek, meg megint más, hogy kap valamit, ami kis mennyiségben tartalmaz tehéntejet. Ráadásul feldolgozott formában.

És amúgy, akinek tejallergiája van, az meg 1 éves korig kiderül, mert vagy tápszer vagy tejtermék, tejkészítmény formájában találkozik a baba a tejjel és ott egyből kiderül, ha allergiás rá. Csak ott van az, hogy aki még nem az rá, az még lehet és ennek a kockázatát csökkenti, ha minél később, lehetőleg 1 éves kor után kap tehéntejet a gyerek. De ahogy már korábban írtam egy ideig maga a tehéntej egyes összetevője az, amit nem tolerál a kisbabák emésztése. Az allergia pedig megint egy másik dolog.

2014. máj. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!