Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 2 hónapos babának ti adnátok...

2 hónapos babának ti adnátok répa és krumplipürét? Egyáltalán szabad ilyen korán?

Figyelt kérdés
2014. máj. 18. 07:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nálunk szüleim voltak azon, hogy egy kis kamillatea nem árt neki már egész kicsi korban, meg 3 hónapos kora körül kezdték mondogatni,hogy ilyenkor engem már etettek mással is. De tiszteletben tartották (még ha harcok árán is a teával ) hogy én/mi másképp gondolkodok/unk. Azt mondták a tudtom nélkül nem adnak neki olyat,amit én nem adok a picinek. Most öt és fél hónapos, több mindent eszik...sőt az uzsonnát ki is váltottuk pár napja... estére pedig részben pépet kap,mert nem elég akkora a tejem.
2014. máj. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%
Én nem adnék, de régen is felnőttek korai hozzátáplálással és az allergia is sokkal ritkább volt. De a lényeg itt az, hogy a te gyerekednek te döntöd el, hogy mikor és mit adsz, senkinek semmi köze hozzá, nem értem minek szól bele mindenki? Nyilván legjobb tudásod szerint gondozod a gyereked, ezt fogadja el mindenki.
2014. máj. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

nem, nem adnék.

nyilván régebben teljesen más volt a "divat" a hozzátáplálás terén (velem például tehéntejet itattak, mert anyunak nem volt teje. hogy ettől, vagy nem, de masszív laktózintoleranciám van, és volt világ életemben, így én a saját gyerekemmel óvatos vagyok, és hallgatok a védőnőre-gyerekorvosra, de ez az én gondom)

az anyósomnak is vannak olyan gondolatai, hogy a gyereknek csokit ad, vagy rántott húst ad a szájába (mert nyúl érte, és biztos azért, mert enné. De a babánk olyan korban van, hogy mindenért nyúl, és tömi a szájába), vagy cukros teát, vagy akármit.

Hosszú "csatáink" voltak ebből, de végül megértette, hogy a mi gyerekünk, és nem az övé, és legyen kedves elfogadni, hogy mi mit szeretnénk. De persze ettől még nem rossz nagyi, csak ő ebben a szellemben nevelte fel a gyerekeit.


Most 3,5-4 hónaposan kezdik a hozzátáplálást olyan babáknál, akik tápszeresek.

2014. máj. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is tul koran lenne, az en nagymamam is kerdezte, hogy mikor kezdem el a hozzataplalast(a babam most 4 honapos). Ma kapott eloszor anyatejen kivul egy kis almalevet. De!!! regebb ha valakinek nem volt teje akkor mit kapott a baba? na ez jo kerdes ugy e?

Hat az en anyukamat tudta szoptatni mamam, de a batyamat nem es tapszert se lehetett ugy kapni mint most, ezert 6 hetes korban kapott mar gyumolcsoket es krumplit, repat. Egeszseges felnott.

2014. máj. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
nem!
2014. máj. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!