Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok és...

7 hetes terhes vagyok és rengeteget nőtt az étvágyam, mit csináljak hogy ne egyek annyit?

Figyelt kérdés
Amíg nem voltam várandós napi 2 szer max 3 szor ettem és akkor is kis adagot, most viszont kb 3 hete iszonyatos éhség van rajtam, folyamatosan éhes vagyok és azt érzem ha rögtön nem eszek akkor elájulok, a kevés meg nem elég. Ezzel nem is lenne baj csak már kb1-2 hete folyamatosan baj van a székletemmel, hol székrekedés hol hasmenés gyötör és még a gyomrom is elég sürün fáj. Hogy tudnám fékezni magam? 59kg voltam 3 hete és 160cm, de 3 hét alatt 3 kgt híztam. Tudtok tippet adni?

2014. ápr. 19. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:

A mennyiség helyett a minőségre próbálj figyelni. Nem mindegy ugyanis, hogy üres, tápanayg nélküli ételből eszel sokat, vagy értékes ételből, amiből kevesebb is jól hasznosul. Pl. fehér kenyér helyett teljes kiörlésűt egyél, az lassan felszívódó szénhidrát. Reggelire pl. műzlit, joghurttal, gyümölccsel, magvakkal (dió, mogyoró, mandula ilyemi). Ebédre gazdag zöldséglevest, kevés hús sokféle körettel. És egyél lassan! Ha mohón eszel, akkor sokkal később telítódsz el, sokkal később jelez a szervezeted, hogy elég, és ekkorra már többet is ettél, mint amire valóban szükség van.

Nem tudom, hogy nassolós vagy-e, de próbálj meg nem csokit nassolni éhség leküzdésére, hanem pl. zöldséget rágcsálni, répát pl. Készíthetsz nagyobb adag gyülömcssalátát mézzel, citrommal és rájárhatsz arra. vagy házi gyülöcsjoghurtot (a bolti tele van cukorral m,eg tartósítószerrel) vagy aszalt gyümölcsből és zabpehelyből házi kekszet.

És fontos, hogy igyál is sokat. napi 2 litert legalább.

2014. ápr. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot. Egyáltalán nem vagyok nassolos, az édestől egyenesen hányingerem van. A laktató kajákat kívánom! Szalonnát, pörkölteket. Az jó pl hogy nagyon leveses lettem. Képes vagyok egyszerre 1 liter levest megenni. A mennyiséggel van baj :/ de valóban nagyon falós vagyok, megpróbálok lassabban enni és minden falatot alaposan megrágni.
2014. ápr. 19. 16:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is így voltam... lányommal 30 kg-t híztam, fiammal 20-at...

Én is azt javasolnám, hogy zöldség-gyümölcs legyen főleg, azt nassolgathatsz is, azt írod leveses lettél, akkor pedig próbálj krémleveseket, azt is lehet gyakorlatilag mindenből. Nehéz, de hidd el megéri próbálkozni (nekem nagyon nehezen ment le utána a fölösleg, nem is sikerült teljesen). Pedig az elsőt 60 kg-val kezdtem és 171 cm vagyok. Mire jött a második, addigra csak 70-it tudtam visszafogyni, azóta pedig 75 körül mozgok és nem igazán tudok lemenni, max. 70-ig.

2014. ápr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tejtermékek, pékáruk, szénhidrát-köretek (krumpli, rizs és egyéb gabonák) hízlalnak, húsból, zöldségekből, gyümölcsből, magokból szinte bármennyit ehetsz nyugodtan. Első gyereknél én majd 30 kilót híztam, ezzel a diétával fogytam le, most a másodiknál terhesség alatt megint extra nagy adagokat és szinte állandóan eszem, de ezt tartva eddig csak 10 kilónál járok az utolsó hónapban.
2014. ápr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!