Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 éves gyereket le lehet...

6 éves gyereket le lehet szoktatni arról, hogy ne legyen finnyás?

Figyelt kérdés

pl.: Ha egy apró petrezselyemlevél kerül a levesébe, kéri, hogy szedjük ki.

Egyébként is válogatós, nagyon kevés ételt eszik meg.



2014. jún. 8. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
A gyerekek ilyenek, majd kinövi. Nem kell családi viszályt kelteni az étkezés miatt. Csak ne váltsd ki szemét kajával a rendes élelmiszereket. A petrezselymet szedje ki maga, már ki tudja.
2014. jún. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ilyen voltam, még drámai fulladásos jelenetet is előadtam, mert állítottam, hogy a torkomon akad a petrezselyem és ott fogok meghalni az ebédlőasztalnál. Mindig cirkusz volt, többször ment az "addig innen nem kelsz fel amíg meg nem eszed", de persze végül valaki mindig megszánt.

Aztán idővel megszerettem, most imádom a petrezselymet, nagyon kevés ételt utasítok el.

Viszont fogott valamelyik családtagom átka, a gyerekeim dettó ugyanilyenek. Ráadásul amit az egyik megeszik a másik nem, úgyhogy van, hogy hármunknak kétfélét főzök.

Anyukám az egyik nyári szünetet azzal kezdte, hogy felolvasta nekik a szakácskönyvet, hogy mondják meg ki mit szeret, de a húslevesen kívül semmi nem volt, amit mind a kettő megevett volna.

Ja, a borsólevest is, de a nagyobb nem eszi meg belőle a borsókat, csak leszopogatja és kiköpi egy kistányérba. Anyukám kérdezte, hogy akkor nem elég-e nokedlileves, de nem, azt mondta hogy kell bele a borsó, mert az olyan szép benne... de nem eszi meg.


Néha agybajt kapok, néha próbálom magam nyugtatni és kihozni a legjobbat a helyzetből. Nem eszik a levesben a főtt répát? Mindegy, megeszi az egyik a húst, a másik a krumplit.

2014. jún. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
45%

Nalunk az a szabaly, hogy a gyereknek mindent meg kell kostolni, ha nem izlik akkor nem muszaj megenni, de megkostolni meg kell. Es egeszen kicsi koratol kezdve (miota szilardat eszik persze) mindenfele etelt kapott, hogy sok mindennek ismerje az izet. Az sem segit ha a szulok valogatosak, vagy az egyik, mert a gyerek eltanulja. En peldaul utalom a halat, a szagatol is rosszul vagyok, de ennek ellenere a felesegem mindig csinal halat, esznek a gyerekkel halkonzervet, es nem teszek megjegyzeseket, legfeljebb nem eszem meg.


Es nem vagyunk tekintettel arra hogy eppen mit talal ki hogy mit nem szeret, nem fozunk neki mast. Peldaul nem igazan szereti a majat, de ha az van ebedre abbol is kell ennie egy kicsit. Azzal szoktuk motivalni, hogyha megeszi az ebedet, akkor utana kaphat egy kis edesseget, akkor altalaban lenyomja megis :)


Igy aztan nem valogatos, gyakorlatilag mindent megeszik.


Persze arra is figyelni kell hogy ne legyen nasi meg edesseg ebed elott, meg amugy sem.

2014. jún. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!