Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit csináljak, ha nem hajlandó...

Mit csináljak, ha nem hajlandó semmit elfogadni?

Figyelt kérdés

A védőnőm már kérte, hogy 4 hósan kezdjem el a h.táplálást.

Egész jól ment, almával kezdtem. Úgy tűnt az elején, hogy tényleg "érett" rá, elfogadja, szereti.

Kapott eddig almát, krumplit, sütőtököt, meggye, őszibarackot, de nem igazán jön be neki szinte egyik sem.

4-5 kanál, de a végén már prüszköl.


Látszik rajta, hogy ideges, hogy neki azonnal kell enni. Ha a tápszerrel kezdem (bármekkora adagot adok neki) hozzáragad a c.üveghez. Ha kevesebb adag van benne, mint amennyi kellene neki, akkor reklamál.

Hiába próbálok kanalazni neki, nem kéri. Legalábbis forog össze vissza.

Nem sír közbe, csak egy idő után már annyira begurul, hogy rúg-kapál, prüszköl újra.


Hanyagoljam a fenébe ezt az egészet és térjünk rá vissza majd 6-8 hónaposan?


Most 4,5 hónapos.


2014. jún. 16. 10:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk is nehézkesen indult,pedig úgy tűnt,az almát szereti,de mikor mást is akartam neki adni,ugyanez volt. Kifújta a kaját,sírni,csapkodni kezdett. Szerintem kicsit tarts szünetet,pár napot,utána próbáld újra. Nem baj,ha először csak pár kanállal eszik,vannak babák,akik lassabban állnak át a főzelékre/gyümire. Nekem a védőnő azt mondta,hogy kb egy hónap minimum mire egy étkezést kiváltunk,bár van,akinél gyorsabban megy.

Amúgy nekem az vált be,hogy gyorsan kanalaztam neki az ételt az elején,ahogy lenyelte már tartottam is a következő kanalat a szájához. Elsőre a sütőtököt ette meg rendesen.

2014. jún. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 JNikolett válasza:
Nekem az orvos mondta hogy kezdjem 4 hónaposan de vártam 6 hónapos koráig.Szerintem próbálj csak leveket adni neki cumisüvegből lehet úgy jobban elfogadja,és a kanalazást pedig ahogy írtad hagyd a fenébe, 6 hónapos kortól ajánlják elkezdeni akkor is fokozatosan.
2014. jún. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!