Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A 7 és fél hónapos kislányom...

Andricza Katalin kérdése:

A 7 és fél hónapos kislányom semmit nem akar enni, ti mit tennétek a helyemben mert én már tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés
7 és fél hónapos a kislányom 3570grammal született most 6740g, szóval nem duplázta meg a születési súlyát. Enni nem akar semmit. Egész nap a konyhában vagyok és próbálkozok! A max. Adag amit eddig meg evett valamiből (pl. céklafőzelék) 150g volt, de másnap már nem kellett neki. A tápszert is csak éjjel fogadja el félálomba A Sinlacot és a Sinemilt is próbáltam nem túl sok sikerrel.
2014. júl. 28. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tej allergiás? Mióta tudjátok? A gyümölcsökkel is hadilábon áll? Szerintem ne próbálkozz annyit nagy séták a levegőn (esőben is) sok játék. Aztán kínáld meg. Ha eszik eszik, ha nem, majd következő étkezésnél.
2014. júl. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem,ha ennyire komolynak érzed a problémát, akkor menj el orvoshoz,ott tudnak tanácsot adni ilyen esetben. Gyümölcsöt próbáltál keverni a Sinlachoz? Hányszor eszik egyébként egy nap?
2014. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindig is ilyen evő volt? És ha kezébe adsz valamit? Pl kifli, babakeksz , párolt zöldség? Egyéb fejlődés rendben? Fogzás, mozgásfejlodes?

Gyerekorvos nem küldött titeket laboratóriumi vizsgálatra? VVasrakárak ? Ha esetleges vashiany alakult ki annak tünete az étvágytalanság, visszamaradt mozgásfejlodes, aluszékonyság.

2014. júl. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A gyümiket megeszegeti de csak magában attól nem fog gyarapodni. Mozgásfejlődésileg rendben van (ül, mászik, és tudom hogy fura de áll is rengeteget mindig állni akar)rengeteget beszél és nagyon jó kedélyű baba! Nem tej allergiás. Az a legnagyobb bajom egy olyan étel sincs ami tápláló és szívesen megeszi. Egyszerűen nem szeret enni.
2014. júl. 28. 17:58
 5/11 anonim ***** válasza:

Kicsit vigasztalni akarlak,,az en lányom ugyanez.nagyon kevés tejem van de nem fogadel tápszert.

A napirend

Reggel 5 szopi

9:00 50 g gyümölcs keksszel

Dél:szopi

15:30 50 g sinlac

18:30 50 g vmi pep

Elalvashoz szopi.

Kb 60 g-okat szopizik,,szóval nyugi,en is kivagyok de arra gondolok h önszántából csak nem eheztetimagát.

6 hónapos

2014. júl. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hogyha nem tejallergiás, akkor miért kap teljes tejmentes diétás pépet? Inkább a rendes korának megfelelő pépekkel lenne érdemes próbálkozni. 7 hónaposan fő tápláléka a tápszer (vagy anyatej) és mellette mehet a szoktatása a gyümölcsöknek, zöldségeknek. Két három napon keresztül egyféle. Azért szoktatás, mert bizony első második kóstolásra gyakran kiköpik. Aztán megszokják az új ízt és megeszik. Persze előfordul, hogy negyedik ötödikre sem kell neki, de azért érdemes próbálkozni. Hogyha valamit szívesen fogyaszt azért kell pár napig csak azt adni,mert ha allergiás lesz rá, nem kell tippelni, hogy mi okozza.A tápszerből pedig érdemes megtalálni azt, amit szívesen elfogad. Annyiféle van már. Esetleg a cumi lyukon lehet változtatni. Szóval még nem fő tápláléka a főzelék. Még csak a szoktatás időszakában vagytok.
2014. júl. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A tápszert nem fogadja el csak ha bele teszem az ételébe. Le írom én is egy napunkat:

Reggel 7-8 között tejpép vízhelyett tápszerrel elkészítve kb.50- 100g között

Tízórai nincs sose tudok neki adni egyébként gyümi lenne.

Ebéd sok sok próbálkozás után dél ès 2 óra között főzelék 50-100g között

Uzsi főzelék vagy gyümi kekszek vagy zabkása mikor mit eszik meg általában mindenből egy kevés az adag ugyan az

Vacsi tejpép vagy zabkása adag ugyan az .

Természetes mindenbe csempészek tápszert.

Ja és éjjel 2-4között még tudok vele etetni úgy 100-110 g tápszert! Reggel már van hogy 6kor fenn van de enni csak egy vagy két óra múlva hajlandó bár mivel is próbálkozom! Mindent több napig próbálok de igazából nincs olyan étel amit szívesen megenne.

2014. aug. 9. 21:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológusnak kellene mgmutatni. Bár félek, hogy addig nem kaptok beutalót, míg a percentill érték nem közelíti a vészes szintet.
2014. aug. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem csodálkozom hogy a cékla levest nem eszi. 7 hónapos gyereknek nem szokás céklát adni. Főzzé meg 1-2 krumplit , sárgarépát és keverd össze és ezt próbáld meg. a cékla túl extrém 1 pici babának. Kérdezd meg a védőnőt.
2014. aug. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ad neki a tápszert de keverj bele banánt vagy valamilyen édes gyümölcsöt.
2014. aug. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!