Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Valaki volt ilyen helyzetben?...

Valaki volt ilyen helyzetben? Hogyan oldotta meg?

Figyelt kérdés

5.5 hónapos a kislányom, már 4 hónapos kora óta elkezdtük a hozzátáplálást de még mindig nem tudtuk kiváltani egy étkezést se, 10 órait szerettem volna kiváltani. Almával, őszibarackkal próbálkoztam, de nem fogadta el pedig tényleg pépesre csináltam... egyszer utaztunk és vettünk neki üvegeset erre azt meg nagyon szívesen eszi, egy darabig azt adtam neki de hát most olyan finom gyümölcsök vannak, üvegesben nincs annyi vitanim, na meg nem is olcsó... közben 3-4 naponta próbáltam neki mindig rendes gyümölcsöt adni de abból egy kanállal sem hajlandó megenni .


Rosszul csinálom??? Béna vagyok h ennyi idő alatt sem tudtam neki kiváltani egy étkezést?? Ti mit tennétek?? MIt próbáljak??


2014. júl. 29. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:

9 hós a babàm, 5 hónapja eszik pépeset. Csak üveges te, semmi olyat nem eszik amit én csinálok :) ez ilyen. Nekem màr 4 x eszik "rendes"kajàt . Meg kérését az en kajcsimból :)

Reggel és este kap csak tàpszert napközben üvegeset. Jah és zöldseéget abszolút nem eszik! Ilyenek a gyerekek. 2 üveg húsos kajcsimból eszik de gyümivel alma-csirke, alma-banán -csirke, őszi pulyka, stb. 2 doboz baba joghurt , 1-2 üveg gyümölcs :D nem vagy béna nagyon hosszú út volt ez nekünk is :) 2 hónapja eszik 3-4x napközben baba kaját . Csak szépen lassan, ne erőltessem semmit :)

2014. júl. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam én is. Talán 8 hónapos korára tudtam kiváltani egy teljes étkezést. De ha belegondolsz, nincs ebben semmi rossz. Bevezetted az ételt, találkozott a szervezete vele, ez a lényeg.

Illetve ilyen pici babáknak naponta változik az ízlésük, szóval amit egyszer utál, máskor imád.


Én azt csináltam, hogy minden étkezés előtt próbálkoztam a gyümölccsel/zöldséggel, kb 1-2 kanál ment le és utána anyatej idény szerint.

Nekem egyébként onnantól ette úgy ahogy jóízűen az ételeket, hogy már volt 4 foga és tudtam neki picike, agyonfőzött darabkákat adni, amit elcsipegetett.

2014. júl. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbáld meg az almát, ne nyersen, hanem lehámozva, kockákra vágva kb. 20 másodpercet forrald és kb.2 percig hagyd lefedve,majd leszűrve pürésíts (olyan lesz mint az üveges almaétel). A levét leszűrve meg is ihatja,benne van az ásványi anyag ami kifőtt.

A rendes gyümölcsöt azért fogadja nehezen,mert magas a savtartalma, próbáld keverni vmivel - búzadara, zabpehely, kuszkusz, köles (ezeket főzve), keksz -hátha tompítja picit.

Ha már az almát elfogadta, keverd krumplival, majd többi gyümölccsel, lassan az ebédi tápszer/anyatej előtt is adhatsz neki keveset, majd a krumplival próbálhatsz új zöldségeket. Sok sikert.

2014. júl. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!