Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Vki ki volt hasonló helyzetben...

Vki ki volt hasonló helyzetben leírhatná, hogy ő hogyan oldotta meg vagy mit tett?

Figyelt kérdés

7 hetes a kislányunk és mióta megszületett az anyósomék kezdenek elviselhetetlenek lenni.... Már ott elkezdődött mikor hazajöttünk a kórházból azóta egyre rosszabb.... ' hetet feküdtem a kórházba, mert nem indult be a szülés így befektettek hétfőn és szerdán beindították a szülést, de mivel így sem akart kibújni este megcsászároztak... Vasárnap jöhettünk haza, 7 hét után szerettem volna hazajönni és lepihenni de ahogy beléptünk az ajtót rá 3 percre itt is voltak (vagyis pihenni nem tudtam)ráadásul elkezdett mindenbe beleszólni, hogy a babával mit tegyek... közben felkelt a kicsi sírt mert éhes volt, de én szégyellős vagyok így nem szoptatok még a saját anyukám előtt sem, így vártam h csak észreveszik hogy menniük kéne de nem inkább kikapta a kezemből és elkezdett magyarázni h adjak neki teát meg ilyenek.... aztán most hogy telik az idő állandóan szó nélkül beállít, kézmosás nélkül fogdossa, ha szépen elvan a kiságyban vagy a kis pihenőszékében akkor is kikapkodja szó nélkül még a kezemből is kikapja... és közbe hangoztatja hogy mennyire elkényeztetjük pedig nem, mert etetés és büfizés után nincs kézben, leteszem és úgy foglalkozom vele..

mit tennétek ezzel??? vagy csak én reagálom nagyon túl a dolgot???


2014. márc. 27. 13:18
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
elírtam... 1 hét után!
2014. márc. 27. 13:20
 2/24 Költőnő? ***** válasza:
100%
nem reagálod túl. Konfrontáció nélkül nem fog menni, de ha most nem jelölöd ki a határokat, később csak rosszabb lesz
2014. márc. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Most tedd számára világossá, hogy mit szeretnél, mert idővel csak rosszabb lesz. Add tudomására, hogy köszönöd a törődést, de szeretnéd a saját szabályaid szerint felnevelni a gyereket, de ha bármiben segítségre szorulnál, szólsz neki. Állj a sarkadra, mert már most nem bírod, mi lesz később???
2014. márc. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt másképpen nem lehet megoldani, csak úgy, hogy szóltok a férjeddel közösen anyósodéknak, hogy ez túl sok. Lehet, hogy nem rossz szándékból viselkedik így, hanem jót akar, előjöttek az emlékek, újra gondoskodni akar valakiről, de ez így akkor sem jó. Nektek kell beszélni vele, hogy ebből vegyen vissza, mert te vagy a gyerek anyja, te látod el, ők jöjjenek LÁTOGATNI, de ennyiben merüljön ki az unokázás.
2014. márc. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Próbáltam jelezni, hogy nem tetszik amit csinál, hogy én vagyok az anyja és nem ő... de nem érdekli... nekem ez már sok amiket csinál, de a páromnak is, de olyan mintha ő meg nem merne szólni a saját anyjának nehogy megsértődjön, mert pl azon is megsértődött, hogy nem kértem a segítségéből miután a kórházból hazajöttünk hanem egyedül elláttam a kicsit, a párom és a ház is rendben volt...

annyira önfejű, semmi és senki nem érdekli.... ma megint csak úgy beállított ráadásul volt is nálunk vendég, így nem szóltam, de mondtam a páromnak, hogy ez volt az utolsó, mert legközelebb kinyitom a szám és nem érdekel ha megsértődik...

de a párom viszont nem akarom megbántani :(

már terhesség alatt is tudtam hogy nem lesz egy könnyű eset, de hogy ennyire nem lesz az nem gondoltam volna :(

ha feljönnek beszélnek a kicsihez folyamatosan azt hajtogatják h foglalkozni kell ezzel a gyerekkel mert akkor boldog, ebből nekem az jön le mintha én nem fogalkoznék pedig ilyen kicsi létére fél 8tól fél 12ig fenn van és abban a 4 órában 3 foglalkozok vele, a maradék 1ben pedig nézelődik, elvan! úgy állítanak be állandóan mintha hanyagolnám, nem etetném... elegem van belőlük, de nem tudom hogyan mondjam meg nekik??!!

2014. márc. 27. 13:38
 6/24 A kérdező kommentje:

Igen megvannak a szabályaim csakhogy sem őt sem az apósomat nem érdekli, ma is mikor feljött akkor aludt el a lányom erre elkezdett hangosan beszélni hátha fel kelti, de nem szóltam mert vendég volt... egyszerűen nem értem hogy lehet vki ilyen.... örülök neki hogy örül az első unokájának de akkor is van határ...

én szüleim ezt megértik, mondjuk sajnos hozzájuk nem tudunk nagyon sűrűn menni, mert kicsit messzebb laknak, de amikor ott vagyunk akkor is be tudják tartani a szabályokat pedig sokkal kevesebbet látják...

2014. márc. 27. 13:44
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan. Amíg nyusziskodsz és mentegetőzöl (ezzel gyakorlatilag igazat adva nekik), addig semmi nem fog változni.

Vagy felvállalod a konfrontációt, vagy marad minden a jelenlegi állapotban.

2014. márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
A férjed nem támogatná, hogy kijelöljetek fixen látogatási időt? Szóval megbeszélni, hogy melyik napokon jöjjön át és azt fixen tartani? Anyós is jöhetne, tehát sértődésre nem lenne oka, de neked is könnyebb lenne, mert tudnál tervezni azzal, hogy mikor jelenik meg.
2014. márc. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg, hogy ne állítsanak be váratlanul, mert nem biztos, hogy otthon lesztek.

Ha mégis megteszik, akkor pedig nem engeded be őket.

A szoptatás miatti para meg hülyeség, átmész a másik szobába és már mindjárt nem mások előtt kell szoptatni.

Ha fel akarja kelteni, vagy bármi mást csinál, ami nem tetszik, szólj rá határozottan, mert különben nem fogja érteni.

2014. márc. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Pedig jó lenne, ha a párod végre a sarkára állna, nem szrna be az anyjától és megmondaná neki, hogy mi merre hány méter.


Ha te közlöd vele - megjegyzem, jogosan -, te leszel a szmt meny. De, mikor úgy érzed, elég - nekem a fele is sok lenne -, ültesd le és normálisan magyarázd el neki (ne ordíts, kiabálj, stb., nyugodt hangon, logikusan - még ha anyós képtelen is felfogni -, mert így nem érheti szó a ház elejét). Amennyiben pedig ebből sem tanul, folytatja, ne engedd be. A te házad, a te gyereked, megteheted, hogy kizárod. Bár ez necces és kerülendő, de ha más nem használ...


Egyébként a kedves párodról megvan a véleményem, amiért fontosabb az anyja lelki békéje, mint a tiétek.

2014. márc. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!