Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek törött kézzel...

Szerintetek törött kézzel tudok főzni? Aki volt már hasonló helyzetben, hogy oldotta meg a főzést?

Figyelt kérdés

Szerencsés szombaton eltörtem a jobb kezem . elméletileg bal kezes vagyok . csak az ujjam végei vannak kint ebböl .... gipszböl . olyan tehetlenek érzem magam .. se darabolni ,semmit ,nem tudok nem megy.

még 3hétig így maradok..

köszönöm ...


2013. aug. 5. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

"se darabolni ,semmit ,nem tudok nem megy."

Akkor mi a kérdés?

2013. aug. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyszer voltam így, de én jobb kezes vagyok és az a kezem volt gipszben. Tök rossz volt, hogy szinte semmit nem tudtam csinálni, meglepődtem, hogy szinte mindenhez két kéz kell. Próbáltam azért ügyeskedni, de elég nehezen ment minden. Meg kéne kérned valakit, hogy készítse elő a dolgokat, amit aprítani kell, azt vágja föl.
2013. aug. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt Neked kell tudnod... De most úgyis túl meleg van, ne főzz :) Nekem nincs eltörve semmim, mégsem viszem túlzásba.


Annak idején tudtam törött bal csuklóval krumplit pucolni egy ideig (jobbkezes vagyok, a balban csak fogom a krumplit, de azért az is sok tud lenni olyankor. nekem félig kint voltak az ujjaim), aztán inkább kíméltem, azt hiszem. Pár hét nem a világ. Már nem emlékszem, mit csináltam, de szerintem nyilván főztem is, csak olyat, amihez nem kellett krumplit pucolni, az volt a legfárasztóbb törött kézzel, főleg, hogy abból többnyire mennyiség kell. Persze ha van valaki az ember körül, akkor az kuktáskodhat, sőt főzhet is. De a darabolás a vészesebb, meg persze nem formázgat az ember dolgokat, de kevergetni az ételt, fűszerezni, tojást ütni a lecsóra, palacsintát sütni, ezekhez elég egy kéz is. A másik kézzel is lehet megtámasztani edényt, reszelőt, miegymást, az erőteljes fogás lehet probléma, no meg persze nem emelünk vele súlyt (bár azt én néha elfelejtettem anno).

Mondjuk nekem nem volt gipsz, mert nem engedtem, hogy tegyenek rám, levehető, karcsú kis hevederem volt. Az orvos utált, de az nem érdekelt, nem akartam szenvedni, napi többször kezet mosni viszont igen, az jó érzés.

2013. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem darabolós kajákat kell főzni :)


Dögmeleg van,gyümölcslevest csak beletenni kell a hozzávalókat és kavargatni.

Tésztát kifőzni tudz 1 kézzel,felteszed,tészta megfő,szűrőt leteszed a mosogatóba,és beleöntöd a tésztát miközben folyik a hideg viz.

Tészta tetejére árulnak kismillió féle szószt.

Hagymát veszel fél kilót,fagyasztva már összedarabolva árulnak,egyszer jó az,2-300Ft.Megpiritos,darált húst szintén darálva veszed,ha kész,felöntöd szósszal.

2013. aug. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aprítani használj konyhai robotgépet, a hámozásra meg kérj meg valakit. Utána csak bele kell dobni és kész. Amúgy meg vegyél kész kajákat. Porok, konzervek (nyitófüles, mert a konzervnyitóhoz is két kéz kell), stb. Tésztát főzni tényleg nem nehéz. Csinálj mikrós kajákat (pl. mikrós túrótorta, főttojás, stb.). Vagy tejbegrízt, tejberizst, szóval olyasmiket, amibe csak be kell rakni mindent egy edénybe és egy kézzel kavargatni. De mondjuk húst is süthetsz. Csirkecombot, szárnyat, mellet bepácolsz valami olajos pácba (én a fokhagymás-oregánós és a mézes-mustáros-csípős verziókat szeretem legjobban). Akár hagyhatod is állni egy éjszakát, de elég neki kevés idő is. Utána tepsibe rendezed, bedugod a sütőbe, ha kész, akkor meg kiveszed. Köretek hozzá rizs vagy por krumplipüré, ezekhez sem kell két kéz, és darabolni sem kell semmit. Még sütit is készíthetsz akár, mondjuk sütés nélküli kekszes akármit. Egy kézzel le tudod rakosgatni a kekszeket, meg hozzá a krémet is ki lehet kavarni, vagy pudingot főzni, vagy valami tejfölös trutyit csinálni. Utána csak hűtőbe kell tenni, hogy összeérjen, és kész.
2013. aug. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!