Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 2 és fél éves gyerek ehet már...

2 és fél éves gyerek ehet már chipszet?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék nem akarom chipsszel tömni a gyereket. Au pairként dolgozom és meglepődtem amikor azt tapasztaltam, hogy az anyuka hetente 2x vagy 3x chipsszel eteti a gyereket. Nekem kicsit furcsa, főleg, hogy én felnőttként sem eszem gyors kaját, főleg nem chipszet(burgonyszirmot). Szóval csak arra lennék kiváncsi, hogy nem ártalmas-e ez a kicsinek? A válaszokat előre is köszönöm.

2014. aug. 10. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Miért ne ehetne?

Nem kell minden nap chips-el tömni a gyereket, mert az valóban nem egészséges, de most egy hónapban egyszer veszel egy zacskó chips-et egy 2 és fél éves gyereknek, nem lesz tőle semmi baja.

Azért a csoki, a hamburger vagy a sült krumpli se mérgező, csak nagy mennyiségben, rendszeresen fogyasztva nem egészséges. De most, ha egyszer-kétszer eszik egy gyerek ilyet is, nem dől össze a világ.:)

Persze, nyugodtan meg lehet vele kóstoltatni, nem lesz tőle semmi baja.:) Csak nem kell heti 5-ször etetni vele.

2014. aug. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pont annyira ártalmas, mint bármelyik fölösleges bolti nasi. Ha az eteti azt jelenti, hogy rendes étkezés helyett, az szerintem gáz, de ha azt jelenti, hogy kap egy kevés ropogtatni valót az étkezés után, akkor szerintem beleférhet. Bár én is el tudok képzelni jobb nasit is, ennél még nagyi pogácsája is jobb. :)
2014. aug. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagy-Britanniában vagy, ugye? Ők ott naponta egy kis zacskó chipset csomagolnak az ebéd mellé, mindig. (én is voltam au-pair, nálunk is ez ment) Más területen is dolgoztam már kint, és, mint munkavállaló is kaptam egy chipset az ebédemhez. Ez náluk szokás, bizonyára tudják, hogy nem olyan, mint egy alma, de nasinak pont elegendő, és nem visít a gyerek. Én biztosan nem adnék egy ilyen picinek ilyesmit, bár én nagyobb korában se engedném, csak ritkán.
2014. aug. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
de ártalmas, egy felnőttnek is. tocsog az olajban, plusz csupa só..
2014. aug. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
50%
Felnőttnek sem kellene enni ezt az izét, nemhogy gyereknek. Szinte minden bolti csipsz tartalmaz natrium-glutamat-ot (E621),ami egy neurotoxin. Nem élelmiszer.
2014. aug. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%
Ti sem ettetek soha gyerekként semmi ilyesmit?....Attól mert nem zöldséggel van tele, még nem lesz semmi baja ha néha kap. Enyém 2 éves múlt, és szokott enni, persze nem napi szinten és nem ebédre, de szereti,és semmi baja tőle..
2014. aug. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!