Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akik most kezdik a kóstoltatás...

Akik most kezdik a kóstoltatást, van kedvetek tapasztalatokat cserélni?

Figyelt kérdés
Eddig csak anyatejes kisfiam jövő héten tölti a hat hónapot, ma kapott először almalét, 3 kanàllal. Elsőt kitolta a nyelvével, màsodik lecsúszott a harmadikat már tátott szájjal várta :)

#Hozzàtáplálás #Kóstoltatàs
2014. aug. 10. 21:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
ja glutén bevezetésére tökéletes a kenyér ill kiflicsücsök a kekszekben több a hozzáadott cukor.
2014. aug. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
En a ket szopi kozott adtam.Nalam a sutotok bevalt mind2 gyereknel.Kicsit edeskes,szivesebben ette.Az alma elsore nekunk se jott be.Elso par alkalommal kitolja a nyelvevel,hisz meg kell tanulja,de nalunk a 3. naptol nem volt gond.
2014. aug. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Én 2 szopi között kínàltam, mert mikor előtte próbàltam bömbizés volt, túl éhes volt kísérletezgetni. :)

Ma barackot adtam, 100x jobban ízlett neki, mint az alma!

2014. aug. 16. 23:54
 14/26 anonim ***** válasza:

Répa kipipálva. Barackra gondoltam én is,de még csak az a bolti nem tul érett van...... Van közte egy kettő érettebb...de a nagyja még kemény igy nem tudom milegyen a következő.

arra gondoltam adok neki ugy hogy ma is répa de egy kis barackkal. A barackot botmixerezni kell? ja és nyersen is lehet ugye? Anyosom azt mondta ő mindent elöbb főve kostoltatot....most akk nem tudom....

2014. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
ja 10es voltam
2014. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Én nyersen adtam a barackot (piacon gyönyőrűeket és nagyon finomakat kaptam már), az almareszelőn letrutyiztam, és tegnap a levesebb részéből, ma már a pépesebből is adtam.

Lehet, hogy én vagyok béna, de nekem ezeket a pici mennyiségeket nem sikerül(t) botmixerrel rendesen pépesíteni...

2014. aug. 17. 22:43
 17/26 anonim ***** válasza:

Nekem is nehéz sokára jöttem rá hogyan tudom ugy hogy ne csak a botmixer köré kenje. Egy nagyüanyag pohárba rakom kis főzőlével és oldalra döntöm az egészet és ugy mixelem. Igaz nagyobb mennyiséget lehet csak csinalni igy de nekem sikerült 80g ot mixelni igy. Egy két kanálért én se koszolom be a botmixert azt reszelő vagy fokhaGmanyomo-villa komboval trancsirozom.

Ezt a müanyag poharat pont a botmixerrel vettük ahhoz valo kupakja is van. De szerintem egy sima hengeres amibe belefér a botmixer és nem lötyög tulsagpsan benne ,tökéletesen megteszi.

arra hondoltam egy nagyobb adag répába raknék egy icipici kb egy kanalnyi barackot. Vagy csak a levét...de végül krumpli répa egyben ment. nagyon izlett neki a leturmixolt 80g bolt 60g ot megevett. kb 2evőkanalnyit. ma kiprobalom a barackot.

2014. aug. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Köszi, mergpróbàlom majd így :) van nekem is a mixerhez 2 féle pohárka is...

Tegnap már vagy 10 kanál barackot is becuppogott!

A répát főzve és utàna mixelve adtad neki?

2014. aug. 19. 09:12
 19/26 anonim ***** válasza:
igen megfőztem bele a pohárba kevés főzőlével és ugy... Boginak is izlett a barack. 3 pici kanallal kapott de sirt utanna h kéne még.. egyemmeg. mmajd ma kap egy picit többet. A maradékot meg apa megette.(nemértem a répát v a krumplit mért nem...:-D)
2014. aug. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

A barack nagyon megy nàlunk is :) adtan neki főtt alma+nyers barack pürét, hát nem győztem lapátolni :)


Ha maradt tegnapról egy kevés barackpüré, hűtőben van, azt odaadhatom ma neki? Megkóstoltam, ízre jó...

2014. aug. 23. 10:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!