Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdtetek a hozzataplala...

Mikor kezdtetek a hozzataplalast, es milyen etelekkel?

Figyelt kérdés

2014. aug. 26. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
6 hónapos koráig tisztán anyatejes volt a kisfiam, úgyhogy amikor betöltötte a 6. hónapot, megkapta az első falat reszelt almát. Tartottam tőle, hogy megfogja a hasát, de nem volt gond. Én a nagykönyv szerint haladtam, Vida Ági hozzátáplálási táblázatát követtem. Tehát alma, barack, meggy, bele egy kis reszelt keksz stb, aztán a zöldségek, jó táblázatokat lehet találni. Kb. havonta váltottunk ki egy szopit. Egyedül a tejtermékeket nem vezettem be, mert tejérzékeny a fiam. A tejet, tejszínt növényi készítményekkel helyettesítettem kb. a 9. hónaptól. 1 éves korára gyakorlatilag minden szopit kiváltottunk, azt ette, amit mi. 15 hósan hagyta abba a szopit.
2014. aug. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

4 hónapos korában, friss gyümölcsökkel. Alma, őszibarack, ezek voltak talán az elsők, aztán krumplit, sárgarépát.

Ő egyébként vegyes táplálású volt, nem tudom, hogy ha csak tejet kapott volna, akkor hogy csináltam volna. De lehet, hogy akkor is így, mert éppen szezonja volt a gyümölcsöknek.

2014. aug. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
6 hónapos korig csak anyatej. Aztán zöldségekkel kezdtem (répa, krumpli), mert a gyümölcsöket úgyis könnyen meg fogja szeretni. Utána jöttek a gyümölcsök, barack, alma stb.
2014. aug. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

4,5 hós volt vegyesen taplalt baba, mar nem birtunk vele mert ha latta h eszünk v iszunk hisztizni kezdett.

Almával kezdtük egy héten egy félét kapott hétvégét kihagyva. gyümölcs utan zöldség igy haladunk. 5,5hos most mar tulvagyunk az alma répa barack krumplin. Jövőhéten megprobaljuk a sütőtököt persze az sajna most még csak bébiételben van... eddig magam főztem neki.

2014. aug. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!