Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 11hónapos babátok miket...

11hónapos babátok miket eszik/iszik illetve hányszor egy nap?

Figyelt kérdés
Halihó! :) Csak érdekelne, hogy nektek miket eszik a picur, hányszor egy nap stb :) ..
2014. szept. 6. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:

11 hónapos lányom már elválasztotta magát, reggel csak a kedvemért szopik picit.

8:30 -kor reggeli: túró,joghurt, korpovit, alma,körte, őszi, szilva

13:30 főzelékek, darált marha

18:30 a vacsora általában ugyan az mint a reggeli.

Tehát 3 X eszik és nem igényel többet, néha a délutáni alvást követi egy babakeksz.

2014. szept. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4x. Reggel tejpep vagy tapszerbe gabona. Delben husos fozelek. Uzsonna gyumolcs, esetleg turo, joghurt. Vacsora husos fozelek.
2014. szept. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Reggel 6 körül szopizik majd alszik még 1-2 órát.

9 körül csipeget az én reggelimből, hol sokat, hol kevesebbet.

12 körül ebéd. Ha olyan a kaja akkor velünk eszik levest + másodikat, ha nem neki való vagy nem ízlik, akkor húsos főzeléket kap.

16-17 körül gyümölcsöt eszik keksszel, joghurttal, túróval.

19 körül tejpép vagy főzelék vagy a mi vacsink.

20:30 körül megy aludni, előtte még szopizik.

Általában nem ébred éjjel, ha mégis akkor megszoptatom.

2014. szept. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Babeli Zurzavar ***** válasza:

8-9kozott reggeli, virsli, szendvics, felvagott, zoldseg, tojaskrem ami epp akad

12-ig csipegetnek a jatszon, gyumit, kolesgolyot, kekszet, ki mit hoz (zart lakoparkban lakunk, mindig mas hoz tizorait)

12-14:30 ig alszanak, utana ebedelnek csak, viszont a kicsi (11 honapos) 210 ml tapszerrel alszik el.

15 ora korul ebedelnek, gyakorlatilag ugyanazt eszik mint en, vagyis inkabb en eszem azt mint Ok, a kisebbiknek nem fozok kulon, a nyers hustol, diotol, mogyorotol, csipostol eltekintve mindent eszik.

kesobb utnak indulunk mindig mashova es visszuk magunkkal az uzsit, gyumit, kolest, ha itthon maradunk akkor 18 ora korul kapnak joghurtot, turokremet.

vacsi altalaban fel 8-8 kor, szendvics, vagy ha olyan volt az ebed (nem nehez, nem zsiros, vagy nagyon szeretik) akkor az.

9kor mennek aludni, a kicsi 210 ml tapszerrel.


jo lenne nagyon ha az alvas-ebed programot meg tudnam forditani, foleg ha a nagy jovore oviba kerul, de nem konnyu, mert ugy elfaradnak delelott hogy egy ket probalkozas a szeken / etetoszekben elalvashoz vezetett...

2014. szept. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Huha :) mi is tápszeresek vagyunk, de én a mi főztünkből nem merek neki adni.. a gyerekorvos azt mondta,hogy egy éves koráig ne nagyon eröltessem. Mi reggel 6-7körül tápszerezünk, 9-10között gyümölcs, 13-14között ebéd ( ami ált.vmi bébiétel.. lehetőleg minden nap más) ..16:00körül tápszer, 18:00-19:00körül tejpép.. 20:30körül tápszer és alvás :) .. kicsit aggódom, hogy nem adok neki mostanában újdonságokat,de a doki mondta, hogy most várjak egy éves koráig.. ! Pedig látom, hogy sokszor nézi mi miket eszünk, és kéri is.. persze kis kenyeret adok ha olyat eszek..de mást nem nagyon mertem! :/ .. Nektek hány fogatok van már? :)
2014. szept. 7. 02:40
 6/8 Babeli Zurzavar ***** válasza:
nem akarlak meggyozni arrol, hogy egyen azt amit Te, nyilvan kitetelekkel, de azert a bebi etelnel tobb dolgot is ehet mar! nem tudom ismered e a BLW modszert, facebookon van egy csoprot, rengeteg jo kaja otlettel, korcsoportok szerint, kukkants be! egyebkent 6 foga van es tokeletesen rag mindent! semmi pepeset nem kap es nagyon nem is kapott soha, miota hozzataplalom! arra kivancsi vagyok, hogy a dokid mire alapozza, hogy ne eroltesd a "kozos" etkezest?! es ne ertsd felre, nem egy jo velos pacalrol beszelek, hanem mondjuk nalunk nagy slager a krumplisteszta, a bolognai, rantotthus rizzsel, es meg sorolhatnam!
2014. szept. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mire alapozza, nekem azt mondta, hogy semmi tejeset illetve tojásosat ne adja neki addig, mig egy éves lesz vagy legalább 8foga nincs kint.. igy mivel még "csak" 4 fogunk van (most szenvedünk az 5.el) nem eröltettem semmi ilyet.. ! Persze gondoltam h nem csülköt adok neki pékné módra.. :))) .. és mindig friss ételt adsz a picinek, gondolok itt arra, hogy amit ma megfőzöl azt holnap is oda adod? :) ..

Egy éves szülinapjára milyen torta az, amiből ö is ehet? :)

A csoportot nem ismertem..de most bekukkantok, köszi, hogy felhivtad rá a figyelmem! :)

2014. szept. 7. 21:29
 8/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Az en dokim is azon a velemenyen van, mint a kerdezo dokija: 1 eves korig se gluten, se tejtermek, se tojas. A gyerek egyen zoldseget, hust, halat, csepp olajat, gyumolcsot anyatejet. En picit azert "lazabbra" vettem, bevezettem a glutent 7 hosan es a savanyitott tejtermeket 10hosan, illetve tojast direktben nem, de tesztaban mar kapott. Es ezzel en meg a konzervativabb anyukak koze tartozom, tehat ez az en arany kozeputam. En amugy kulon fozok neki, de ket napra valot, tehat 4x 220-250g-ot, mert ebedre es vacsira kapja a fozeleket. A darabossal jol allunk, amit a kezebe adok, vagy csipegetni, azt ugyesen harapja-ragja, a folekekben pedig fokozatosan novelem a darabos reszt.
2014. szept. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!