Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van itt olyan szülő, akinek a...

Van itt olyan szülő, akinek a gyermeke igen későn váltott ki étkezés (eke) t?

Figyelt kérdés

7,5 hónapos a kislányom. 4 hónaposan próbálkozni kezdtünk (tápszeres), mert a védőnő már javasolta. Eleinte úgy nézett ki, hogy érdekli a dolog, de hamar tudtunkra adta, hogy ne erőltessük. Így vártunk mindig 1-2 hetet, majd újra próbáltuk az egészet. 6 hónaposan volt hajlandó végre elkezdeni új ízeket kóstolni. Viszont nem a szokásos módon, hanem egyik nap még megkóstolt valamit, másik nap már csak azt volt hajlandó enni. Tehát tápszert nem is kérte/elutasította.

Egész jól ment, már a tízórait, ebédet kiváltotta 7 hónapos korára. Egész sok mindent evett már a végén.

Két alsó foga volt kint ekkor már.

Jelenleg 2, lassan 3 hete nem óhajt már semmi kanalasat enni. Alig nyitja a száját, inkább elutasítja. 1,5 hétig tápszert sem volt hajlandó enni.

Orvosról orvosra rohangáltunk, senki nem talált semmit. Végül szombat hajnalban az ügyeleten kötöttem ki vele, de a "picit piros a torka"-n kívül semmit se találtak nála.

Valójában semmi baja sem volt előtte 2 hétig, csak annyi, hogy elment a hangja (berekedt teljesen), szörcsögött (ha szívtam az orrát, fehér sűrű váladék jött ki belőle) illetve, nem akart enni (már a cumisüveg látványától elkezdett üvölteni).

Se láza, se semmi baja nem volt.


Most 7 vége óta eszik újra tápszert, de a kanalast még (már megint) elutasítja.


Félek, hogy megint mindent kezdhetünk előröl. Valamint, hogy megint hetek - hónapok mire kivált bármilyen/bármelyik étkezést is.

Nem igazán szeretném, ha 10 hónaposan is még napi 5× enne tápszert. Szerintem nem is lenne egészséges.


Mit tudtok javasolni?


2014. szept. 23. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Az enyém 7 hónapos, még semelyik étkezést nem váltottuk ki, 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, kóstolgatunk.

Szerintem ezt nem kell elsietni, siettetni.

Van olyan ismerős, akinek sokáig szopott a babája, és semmit nem fogadott el mellé, azóta 3 éves, egészséges, mindent eszik.

Szerintem ez nem lóverseny, ne erőltesd.

Amúgy azt mondta a gyermekorvosunk, hogy hiába tápszeres egy baba, és hiába mondják újabban, hogy 4 hósan el kell kezdeni, aki nem akar kockáztatni a babájával, az vár 6 hós koráig, akár tápszeres, akár nem, mi is ezért vártunk.

2014. szept. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az én kislányom 9 hónapos és még csak ebédre eszik pár kanál főzit még néha uzsira mikor mit de abból is pár kanállal.Utána eszik tápszert de azt se fogadja el mindig.Én úgy vagyok vele ha éhes akkor úgy is eszik.Én már nem mérgelem maga ezen.Mert az neki se tesz jót.Legyél türelmes.Minden nap kínáld neki a kanalast is mielőtt tápszert adsz.Én szoktam neki tenni kölesgolyót az asztalára.Azt mindig megeszi.Kiatrtás!Nem vagy egyedül.
2014. szept. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!