Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit és mikortól szabad enni a...

Mimidinnye kérdése:

Mit és mikortól szabad enni a babáknak?

Figyelt kérdés
2,5 hónapos a kis fiam.Megduplázta a súlyát(2600gr). Tejcsi van bőséggel, viszont nagy érdeklődéssel figyeli mikor eszünk, nyújtogatja a nyakát és tátja a száját hogy adjunk neki is belőle. Nagyon érdekli amit a "nagyok" csinálnak. Boldog, igen aktív baba. 2-2,5 óránként kéri a hamit 2 hetes kora óta. Szerintetek kóstoltathatok valamit vele? Ha igen mit? Ki hangsúlyoznám nem hozzá táplálni szeretném csupán az érdeklődését kielégíteni!

2014. okt. 6. 08:37
1 2
 1/13 edit1979 ***** válasza:
67%
Szia! Négy hónapos kor előtt ne nagyon kóstoltass vele semmit szerintem, utána lehet kezdeni a répa-alma-barack pürékkel. ha jól emlékszem (van egy 2 éves kislányom, most vagyok terhes a második babánkkal), 3 hónapos kor előtt nem is tudja megemészteni, de az ajánlott kezdési pont az a betöltött 4 hónap. Jó hogy érdeklődik, örüljetek neki, de én azt javasolnám, várjatok, nehogy a kis kezdetleges gyomorműködése miatt egy kóstoló okozzon nála allergiás reakciót.
2014. okt. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
4 hónapos korig semmit.Utána jöhet majd a barack,alma,krumpli.
2014. okt. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Az én kisfiam 4 hónapos, csak szopizik és fél éves koráig nem is kap mást. Szerintem nem kellene még kóstoltatnod, értem, hogy nem hozzátáplálás szinten, de akkor sem. Még nem elég fejlett az emésztőrendszere, hogy feldolgozzon más ételeket is. Ráadásul, így nagyobb eséllyel alakulhat ki nála allergia is.
2014. okt. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Ne adj még neki semmit, főleg ha anyatejes.

Érdeklődik, ez normális. Tegyél a tányérod mellé egy műanyag tálkát, poharat és ha nagyon nézi, odaadod neki.

2014. okt. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
A kisebbik fiam ugyanígy volt, már 3 hónaposan kinézte a szánkból a kaját, az egyetlen amit megtettem az, hogy vágtam egy gerezd almát, a szájába tettem és szopogatta, ízlett neki nagyon. 5,5 hónapos koráig csak ennyit kapott, most kezdtem a hozzátáplálást, az almaszopogatással jól elvolt eddig :)
2014. okt. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%

mindenki korán hozzá akarja táplálni, a gyk-n szinte csak ilyen pártiak vannak, holott a csecsemő szervezete nem érett erre

[link]


2600 gramm és már ezen agyalsz. úristen.

2014. okt. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os válaszoló a 2600gr az a születési súly! Most 5,5 kiló a kisfiam! Jobban el kellene olvasni mit írtam! Igen! Ezen agyalok mivel anno engem 2 hónaposan nagyanyàm főtt kajával etetett! De előbb én kérdezek! Sok jó tanácsot meghallgatok! A lehurrásokra nincs szükségem és nem vagyok rá kiváncsi!
2014. okt. 6. 10:34
 8/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ezt csinálta. 3,5 hónapig bírtam tartani, aztán kapott reszelt alma szűrt levét hígítva vízzel, illetve őszilevet is ugyanígy. Semmi baja nem volt akkor már tőle.


4 hónapos korától kapta pürésítve az almát, barackot és a főtt krumplit anyatejjel kikeverve.


Aztán pedig a paradicsomos krumpli, céklás krumpli stb.


6 hónapos korától gabonapépeket, kekeszes tejpépet és a csirkehúsos bébiételt is bevezettük. Teljesen jól emészti.


Szerintem az egy erős jelzés a baba részéről, ha kinézi a kaját a szádból, csak mivel anyatejes és azt mondják, később tudja megemészteni az ételt, mint atápszeresek, lehet óvatosabban kell vele kóstoltatnod majd. A gyümölcsleveket én akkor is adnám pár hét múlva már nagyon felvizezve.


Védőnőt is kérdezd meg, bár sokszor a tankönyvi dolgokat tanácsolják, aztán ha eltérsz tőle és bejön mégis, akkor meg helyeselnek. (Nálunk pl.)

2014. okt. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%

nem lehurrogás volt.

és csak már kivagyok hogy mit csinálnak szegény babákkal és nyavajog a társadalom, hogy sok az allergiás.

2014. okt. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18%

az allergiás babák közül nagyon sokat anért allergiásak, mert túl későn vezettek be náluk ételeket, mikorra már nagyon erős volt az immunrendszerük és azonnal idegenként kezelte az ételt. Nem viccből mondják - és még az én védőnőm is, aki anyatejhez ragaszkodós amúgy - hogy a gabonát 7 hónapos korig el kell kezdeni, a húst is 6 hónap után.

Ha nem kezded el etetni a gyereket 4-5 hónap körül, hogyan akarsz eljutni ezekig egy hónap alatt? Na az a totál egészségtelen szerintem.

2014. okt. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!