Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Egyik vérvétel előtt sem...

Egyik vérvétel előtt sem szabad enni/inni? (PCOS, IR. Stb vizsgálják)

Figyelt kérdés

holnap kell mennem egy vérvételre,a nevét nem tudom hogy hogy hivják,de ez az,amikor a menstruáció első napjától számitott (nekem)18. és 21.napon kell levenni a vért.

Erre is éhgyomorra kell menni?Vagy ha enni nem is,de inni lehet előtte,vagy nem?


2014. júl. 21. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Inni minden vérvétel előtt KELL, hogy könnyen le tudják venni a vért. Vizet, egy jó nagy pohárral, ill. amennyit csak bírsz.

Enni csak akkor nem lehet, ha a cukrot is nézik, minden egyéb esetben nyugodtan reggelizz, sőt, ajánlott is, hogy el ne ájulj.

De a vízről semmiképp se feledkezz meg!

2014. júl. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy az általad említett esetben nem tudom, néznek-e cukrot, erről mindig inkább kérdezd meg az orvost mikor adja a beutalót, az a biztos.

Illetve ha az IR inzulinrezisztenciát jelent, akkor ott egyértelmű, hogy nem ehetsz.

2014. júl. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm,ez érdekes amit irsz.Nekem múltkor,amikor a terheléses cukrot csinálták,előtte külön szóltak,hogy már előző nap este 6 utána se inni,se enni nem lehet!Reggel meg főleg nem,még rágózni se,semmit nem lehetett.Olyan rosszul voltam miután azt a cukros löttyöt megittam,hogy azt hittem ott ájulok el,és kidobom a taccsot..(már elnéést a kifejezésért).
2014. júl. 21. 20:59
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia! Mikor a hormonokat nézik, lehet enni,inni előtte. A terheléses cukor és inzulin előtt nem lehet sem enni,sem inni előző este 6-7 után.

Hormonok előtt nyugodtan fogyaszthatsz bármit.:-) Párszor már túlestem ezeken.

2014. júl. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Inni kell, nekem ezt több ápoló is mondta már és ha belegondolsz logikus is.

Sőt, mikor terhes voltam volt olyan (akkor még én se tudtam ezt), hogy adtak egy hatalmas pohár vizet meginni, majd kiküldtek, hogy később próbáljanak vért levenni, mert mivel nem mertem inni, úgy be volt sűrűsödve a vérem, hogy hiába szurkálták a vénám mindkét kezemen, nem jött.

A hatalmas kékfolt és fájdalom meg gondolom neked se hiányzik, szóval vizet mindenképp igyál.

Aki azt mondta, hogy nem ihatsz, gondolom arra gondolt, hogy semmi levet, vagyis tea, gyümölcslé, kávé stb.

De a víz az kell.

2014. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm!Akkor igyak vizet?Mert ha iszok,és ott kiderül mégse lehetett volna,kitudja mikor tudják megcsinálni ezt a vérvételt...mivel kb 3havonta jön meg :(
2014. júl. 21. 21:14
 7/13 anonim ***** válasza:
4-es vagyok! A hormonvizsgàlatok előtt ehetsz,és ihatsz is nyugodtan. Ha cukor és inzulin is lesz akkor egyiket sem szabad!!!! Még vizet sem! Legalábbis itt Győrben szigorúan megtiltották nekem!
2014. júl. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Vizet kell inni MINDEN vérvétel előtt, még cukorszint mérésnél is.
2014. júl. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm!A cukor megvolt,akkor azt hiszem merek inni vizet :)
2014. júl. 21. 21:55
 10/13 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt, ha nekem nem hiszel (és az a válaszoló is, akinek azt mondták, ne igyon).

[link]

2014. júl. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!