Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Azt mondta a védőnő, hogy a...

Azt mondta a védőnő, hogy a babának csak 2 éves kor után adjak tehéntejet. Szerintem ez badarság. Én a nagy fiamnak már 1 évesen adtam forralt tejet. Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

2014. nov. 2. 15:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%

6-os! Te tényleg elhiszed, hogy a ma kapható tejek dúskálnak a vitaminokban és ásványi anyagokban? Ez aranyos...

A kisfiam úgy néz ki, hogy allergiás rá, így nem kap tejet. Az allergiavizsgálaton azt mondta nekem a doktornő, hogy ha életében többet nem iszik tejet, akkor sincs semmi. Nincs szükségünk rá.

Én kb 1,5 éves korom óta nem iszom meg a tejet. Akkor még tápszer sem volt, hisz már 36 éves vagyok. Jelentem élek és virulok. Sosem voltam beteges, évente egy nátha. Lekopogom.

A tehéntej bociknak való, nem embergyereknek, én ezt vallom. Az, hogy főzünk vele, ezt azt, az oké, de minek liter számra inni?


Az pedig szintén nem igaz, hogy a mi korosztályunknak semmi baja, pedig már 6 hetesen feles tejjel itattak minket. Meg híg tejbegrízt kaptunk, hogy jól aludjunk. A környezetemben most hirtelen 5 ember jut eszembe tejallergiával, a korosztályomból. Köztük két nő, akiknek olyan ronda az arcbőre, sebes, vörös, mert képtelen a diétát tartani.

A fiamnál többször próbáltam bevezetni a tejet, 1,5 évesen, 2,5 évesen, 3 évesen. Mindig lett valami gond, így nem kap. De nem is hiányolja.

2014. nov. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
37%
Tehéntejet vagy dobozos tejet?
2014. nov. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%
9-es vagyok, igen, az 5-ösnek akartam írni!
2014. nov. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Élő példa vagyok, 44 éves, 4 gyerekkel. Annó 3 hónaposan már tehéntejet kaptam.

A 4. gyerek születése óta (6 éve) szenvedtem napi szintű (állandóan sürgősségire, ügyeletre kerülve) migrénnel. 1 hónapja derítettem ki, hogy tejfehérje allergiám van, azóta minden tejterméket kerülök. A migrénjeim gyakorlatilag elmúltak. Az utolsó időben már alig éltem, sokszor már azon gondolkodtam, hogy nincs így értelme élni!

2014. nov. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem nem kell adni 10 éves korig tehén tejet, hanem szoptatni kell. ;)

Minek kell túlzásba esni mindennel?

2014. nov. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem allergiás a tejfehérjére (és a gyanúja sem merült fel soha) és nincsenek veseproblémái, akkor nyugodtan adjad a tejet.

A sima nem speciális tápszerekben, tejitalokban ugyanúgy benne van a tejfehérje, és a joghurtban, a sajtban, túróban...stb-ben is.


A vitaminokat meg nem tejivással kell fedezni, hanem gyümölcsökkel és zöldségekkel.


A lényeg, hogyha valaki nem allergiás rá, akkor egye, igya nyugodtan, akár gyerek akár felnőtt. Ha valakinek gondja van vele, az meg próbálja komolyan venni, és diétázzon (nekem se mindig sikerül, mert imádom a sajtokat és a tejfölt, ezt a kettőt elég nehéz mással pótolni, amúgy én és a kisebbik fiam is tejfehérje allergiás, a nagyobbiknak meg semmi baja nincs tőle).


Amúgy én is védőnő vagyok, és tényleg úgy tanították, hogy 1 éves kortól lehet adni, illetve azóta ezt már megemelték 3 évre, de az inkább csak ajánlás.

2014. nov. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
20%

16-os vagyok, az kimaradt, hogy ennek genetikai háttere van, aki tényleg ezzel a hajlammal születik, annak már az anyatejtől is tünetei lesznek sokszor (nálunk is így volt, pedig tejet nem is ittam, csak néha ettem egy kis sajtot vagy tejfölt), amikor az immunrendszere elkezd tüneteket produkálni. Nem hiába halmozódik a dolog családon belül.


Nem attól lesz allergiás, mert korábban kapott tejfehérjét.

2014. nov. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

ugy imadom ezt a "bezzeg regen"-t.

azert, mert a te csaladodban nincs senkinek baja, ne tegyel ilyen kijelenteseket kedves 5os.

a tehentejben meg minden van, csak vitamin nem. antibiotikummal telenyomjak a teheneket, hat baromira egeszseges tenyleg :D inkabb adom a gyereknek a tejitalt, mint baja legyen. nem kellemes dolog a tejfeherje allergia vagy a laktozerzekenyseg, ekcema stb.

udv: egy tejfeherje allergias

2014. nov. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
70%

Senkinek nincs szüksége tehéntejre a borjó

ún kívül, neki találták ki. Attól még ha valaki szereti, igya, de nincs semmi haszna. Nem attól lesznek a csontok, viszont a laktózérzékenység igen.

2014. nov. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!