Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Próbálhatok valami mást...

Próbálhatok valami mást bevezetni, ha az almát nem bírta?

Figyelt kérdés
Kisfiam 16 hetes, nagy súllyal született (4430g), most 7300g körül mozog. Nem egy nagy evő, kb 100-120-at szopizik, kizárólag anyatejet kap. Mivel egyre hamarabb ébred éjszakánként (holott már volt, hogy végig is aludta), így javasolták a szilárd ételek bevezetését is. Valószínű kevés neki a tej önmagában. Az alát próbáltam persze elsőnek, de a harmadik nap feladtam, mert egy kiskanálnyi is hasgörcsöt okozott nála... Próbálhatom a burgonyát, vagy a répát helyette? Amúgy a széklete rendkívűl híg, azért is gondoltam, hogy ez a két zöldség jót is tehetne neki. Tudom, vannak akik ellenzik a hozzátáplálást ennyi idősen, de kérem ne ócsároljuk, hanem segítsük egymást.

2014. nov. 23. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is fáj a hasam a gyümölcstől, a fruktóz lehet az oka. Jó ötlet a zöldség, de nem hüvelyes és nem olyan, ami felfúj. A répa jó. De a burgonya az nem zöldség, hanem gabona, és sok benne a keményítő, szóval nem az lenne az első, amit próbálnék.

De valami tejterméket is lehet próbálni.

Esetleg anyatejből kakaót lehet csinálni?:)

2014. nov. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez a helyzet. A héten kezdtük az almát, de hasmenése volt tőle, a 3. nap abbahagytuk, 2 napja répalevet kap, ezt jól bírja. Aztán majd kombinálom. Válts nyugodtan másra! Nem kell ragaszkodni az almához. Teljesen normális, hogy mindenki máshogy reagál rá....
2014. nov. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az alma hasfogó alapvetően, ha megy tőle a hasa, akkor picit hagyagold. Mi azért tettük félre, mert gyomorsavat bukott tőle és székrekedése lett, helyette őszibarackot és sütőtököt vettük elő. Próbáld meg az üvegeset pl. kecskeméti vagy babylove babaételeket, azoknak állandó a minősége, összetétele és nekünk kb. be is jött mindegyik a ráírt kor szerint. Burgonyát is főzhetsz, de híg és homogén krumplipürét keverj ki belőle anyatejjel/tápszerrel, mert szárazon nem szeretik.
2014. nov. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kislányomnak nem izlett az alma igy mást kapott helyette. Én barackot és sütötököt adtam.
2014. nov. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A burgonya szénhidrát, laktat, azzal ki tudsz váltani hamar egy étkezést, gyümölccsel önmagában nem. Ahhoz majd kelleni fog valami tejpép, vagy gabonapép.

Mi is 4 hónaptól kezdtük, kapott olyat is 4,5 hónaposan, hogy főtt rizs volt turmixolva gyümölccsel, vagy főtt rizs+főtt répa stb. De a krumplit is adtam almával is pl.

Próbáld meg a krumplit anyatejjel először, szokja a kanalazást és után a krumplihoz jöhet a többi.

2014. nov. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálkozunk akkor mással is! :) Remélem, hogy a krumpli és a répa nem lesz zsákutca! Jó babázást mindenkinek és sok türelmet! :)
2014. nov. 24. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!