Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól kell napi 2 főzeléket...

Mikortól kell napi 2 főzeléket adni?

Figyelt kérdés
2014. nov. 24. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell. Az én fiam sose kapott 2x főzeléket.
2014. nov. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sem adtam sosem 2 főzeléket egy nap.
2014. nov. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy 6 hónaposan már 2 étkezés volt kiváltva, de az egyik volt csak főzelék, a másik valami gyümölcsös dolog, esetleg keksszel, vagy rizspéppel. 7 hónaposan már 3 étkezés volt kiváltva, ebből többnyire kettő főzelék, de volt hogy csak egy főzelék a másik sinlac pép volt. Most már kettő főzeléket kap, és a vacsi is ki van váltva, de az mindig sinlac pép. 9 hónapos.


De ezt ilyen ütemben a legtöbb gyerekkel nem lehet megcsinálni, pláne ha szoptatott. Az idősebbik fiam pl. annyira szerette a tápszerét, hogy 1 évesen is még kétszer tápszert kapott, és 3szor rendes ételt, amiből egy valami gyümölcsös dolog volt, egy "főzelék" (igazából akkor már azt ette amit mi, vagyis rendes ebédet), és uzsira pedig valami szendvics-szerű dolgot evett, vagy ugyanazt amit ebédre.


Olyan nincs hogy "kell", attól függ, hogy mi a cél :)

2014. nov. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi sem adtunk soha kétszer főzeléket a fiunknak. Sokáig reggel és este csak tápszert evett, aztán már a tápszer/tej mellé kapott a mi reggelinkből/vacsoránkból, ami legtöbbször valami hideg volt, vagy tejbegrízt kapott vacsorára stb. Kisebb korában este már túl fáradt volt a kanalazgatáshoz, később pedig már jobban érdekelte az általa megfogható étel, pl: kis katonák.
2014. nov. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, csak azt nem tudom hogy csináljam, kisfiam 6 hós, a reggeli tápszer, tízórai gyümölcs, ebéd főzelék, uzsi jelenleg még tápszer, vacsi tápszer. Uzsira akkor mit adhatok majd?
2014. nov. 25. 09:35
 6/7 anonim ***** válasza:
En tizoraira joghurtot adok, ebedre fozeleket es uzsonnara a gyumolcsot. Most mondta a gyerekorvosunk, hogy most.ar a vacsi legyen fel adag fozelek fel adag tapszerrel. De gondolom ezt is mindegyik orvos maskepp mondja :-)
2014. nov. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyelőre jó így, hogy 3x kap tápszert. 6 hósan nálunk is 2 étkezés volt kiváltva. Néhány hét múlva adhatsz uzsira tejpépet, babajoghurtot, gyümit keksszel, 8 hós korától rendes natúr joghurtot gyümivel.
2014. nov. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!